Svrab mezi studenty ve škole na Sicílii. Nelegální imigranti tam chodí na večerní kurzy

Svrab mezi studenty ve škole na Sicílii. Nelegální imigranti tam chodí na večerní kurzy

Itálie, Sicílie: Dva případy svrabu byly zaznamenány mezi studenty státní školy Elio Vittorini v San Pietro Clarenza. Ředitel školy připustil, že jsou zde pořádány kurzy pro dospělé imigranty různého etnického původu

svrab (ilpopulista)
svrab (ilpopulista)

Tentokrát se bavíme o malém městečku na úpatí Etny, ale toto opravdu není zdaleka ojedinělý případ. Od začátku imigrační krize v Itálii je takovýchto případů mnoho a to jak na jihu, tak na severu. Copak škola nemá být vedle domova tím nejbezpečnějším místem pro naše děti ???

Jasně se k tomuto tématu vyjádřil Poslanec a Národní sekretář hnutí NOI CON SALVINI, Sicilán Angelo Attaguile. Prozradil, že již připravil interpelaci adresovanou ministrům zdravotnictví a školství, kde bude požadovat: zveřejnit počet školských zařízení, ve kterých se pořádají kurzy věnované mimoevropským přistěhovalcům; jaké vrstvy italské populace školního věku se to týká ; jaké lékařské kontroly jsou případně prováděny u migrantů v tomto případě, aby se vyloučil přenos infekčních nemocí a zajistila se ochrana zdraví toho nejcenějšího co na světě máme: dětí !

Fabio Cantarella, vedoucí komunikace NOI CON SALVINI na Sicílii a místostarosta ve městě Mascalucia, které hraničí s městem San Pietro Clarenza, varuje, že se využívá stále více škol po celém vnitrozemí pro pořádání kurzů zaměřených na asistenci nedávno vyloděných mimoevropských imigrantů. Od začátku školního roku ho kontaktovalo mnoho znepokojených rodičů, protože v odpoledních hodinách a večer vidí vstupovat migranty do školních budov. Chtějí vědět, jaké lékařské testy jsou jim prováděny předtím, než se jim umožní vstoupit do prostor našich dětí. Mají na to právo.

Na závěr Angelo Attaguile a Fabio Cantarella sdělují “dobráckým vítačům Demokratické strany (PD) a Nové-středo-pravici (NcD) ministra vnitra Alfano”, že v případě pochybností by bylo zodpovědnější dát k tomuto účelu k dispozici vlastní prostory jejich místních politických sekretariátů pro pořádání kurzů zaměřených na nelegální přistěhovalce a nikoli školy.

Zdá se absurdní, že stále diskutujeme o zavedení povinnosti vakcín pro italské děti, aby se zabránilo šíření nákazy do škol a pak,ve jménu ekonomické spekulace zamaskované pod vítání imigrantů, tato vláda umožňuje vstup do našich škol nelegálním přistěhovalcům, kteří dorazili na lodích.

http://www.ilpopulista.it/news/5-Dicembre-2016/7754/casi-di-scabbia-tra-studenti-dell-istituto-comprensivo-di-san-pietro-clarenza.html
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*