Svobodní proti zvyšování státních výdajů

Svobodní proti zvyšování státních výdajů

Svobodní odsuzují plánované zvyšování státních výdajů, které oznámil ministr financí Andrej Babiš. Zvýšení výdajových rámců o dalších 16 miliard a plošné zvyšování platů všech státních zaměstnanců o 3,5 % je pro Svobodné nepřijatelné.

Na růst platů státních zaměstnanců je třeba ušetřit zeštíhlením a zefektivněním státní správy. Pokud se má podle ministra financí stát „řídit jako firma“, měl by stát zvyšovat platy úředníků pouze tehdy, kdy roste blahobyt celé země, tak jako podnik přidává svým zaměstnancům jen tehdy, kdy se daří.

Svobodní nejsou proti případnému zvýšení platů ve státní správě, pokud vláda ušetří peníze jinde – např. dokáže zrušit některé nepotřebné úřady.


„Místo skutečného hledání rezerv v přebujelé veřejné správě, odbourávání zbytečných činností a nesmyslného utrácení nám vláda předvádí, jak vybere víc, a rovněž víc utratí. S hrdostí pak pan ministr uvádí, že každého obyvatele ČR (včetně kojenců), zadluží v příštích letech vždy o dalších deset tisíc korun ročně. Je tak zcela zřejmé, že vládní strany nemyslely své předvolební sliby nezvyšovat daně ani schodek vážně,“ upozorňuje místopředseda Svobodných Tomáš Pajonk.

Svobodní navrhují přijmout ústavní zákon o vyrovnaném rozpočtu. Německo i Švýcarsko už obdobný zákon mají. Politici mají být odpovědní za své volební období a nemají mandát k zadlužování země na období další. Pokud to považují na nutné, nechť je Ústavou vyžadován na takové rozhodnutí souhlas občanů v referendu.

http://web.svobodni.cz/

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*