Švédský premiér odmítl tvrzení šéfa policie, že násilí gangů je spojeno s migrací

Švédský premiér odmítl tvrzení šéfa policie, že násilí gangů je spojeno s migrací

Švédský premiér Stefan Löfven popřel souvislost mezi migrací a aktivitou gangů poté, co zástupce šéfa národní policie Mats Löfving prohlásil, že se gangy přestěhovaly do Švédska, aby se zapojily do trestné činnosti.

Zástupce policejního šéfa Löfving identifikoval nejméně 40 klanů kriminálních gangů po celém Švédsku, které podle něj většinou působí v takzvaných „zranitelných“ oblastech, často označovaných jako no-go zóny.„Tyto klany přicházejí do Švédska pouze s cílem organizovat a systematizovat zločin. Pracují na vytváření moci, mají velkou schopnost násilí a chtějí si vydělat peníze. A to dělají s drogami, násilnými trestnými činy a vydíráním, “uvedl Löfving podle deníku Nyheter Idag.

Když byl předseda vlády Löfven na tiskové konferenci dotázán na zprávu vedoucího důstojníka, uznal, že země čelí problémům s kriminalitou gangů, ale řekl: „Budeme jednat podle toho, co je špatně, co je trestné, bez ohledu na původ, bez ohledu na důvod.“

„Nechci spojovat kriminalitu s etnickým původem a přesně s tím, odkud pocházíte; ty jsou oddělené. Ale nic to neubírá na skutečnosti, že máme společný úkol zajistit, abychom zakročili proti zločinu gangů, “dodal.

Löfving také naznačil, že gangy vycvičují děti, aby se staly zločinci. Toto tvrzení potvrdila Rissa Seidouová, policistka na stockholmském předměstí Rinkeby, jedné z nejznámějších švédských no-zón.

„Může to začít pouhým potkáním se se zločinci, pak vám koupí nějakou sodovku, pak možná budete požádáni, abyste drželi tašku s drogami. Později musíte hlídat před policií nebo musíte schovat zbraň, “ řekla Seidouová stanici SVT.

Když Löfving popisoval strukturu klanových gangů, řekl: „Zde není důležitý jednotlivec, ale dokonce platí, že k posílení klanu jsou sjednávána manželství.

„Navíc, celá rodina, příbuzní, nebo klan, vychovávají své děti, aby převzaly kontrolu nad zločineckou organizací.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*