Švédsko: Sexuální útoky migrantů nejsou dostatečně vážným důvodem pro deportaci

Švédsko: Sexuální útoky migrantů nejsou dostatečně vážným důvodem pro deportaci

Neúspěšný žadatel o azyl ze západní Afriky byl obviněn z vícečetného počtu sexuálních útoků, ale státní zástupkyně prohlásila, že údajné trestné činy nejsou natolik závažné, aby se požadovalo jeho vyhoštění.      K údajným sexuálním útokům došlo na diskotéce v kostele ve Västra Götalandu, kde žadatel o azyl ve svých 20 letech sexuálně obtěžoval několik mladých dívek tak, že se dotýkal jejich prsou a hýždí, podle deníku Nyheter Idag.

„Všichni jsme si všimli muže v místnosti, byl velmi na všechny milý a snažili jsme se ho držet od těla. Pak se nás začal dotýkat,“ uvedla jedna z dívek údajně napadená migrantem.

Chování muže se rozšířilo po celé akci a několik dívek podalo stížnosti na policii, i když není známo, zda některá z těch, kdo stížnosti podala, byla napadena tímto migrantem.

Muž nyní čelí čtyřem sexuálním obtěžováním, ale podle prokurátorky Joanny Larsenové nejsou zločiny natolik závažné, aby požadovala jeho vyhoštění.

Afričan přišel do Švédska v roce 2015 a požádal o azyl, ale v roce 2017 byl zamítnut. Od té doby se proti tomuto rozhodnutí odvolal, ale ještě neobdržel rozhodnutí a může do té doby zůstat v zemi.

Tento případ se objevil jen několik dní poté, co byl jiný migrant obviněn ze znásilňování a sexuálního zneužívání mladé dívky, přičemž podezřelý tvrdí, že se nedopustil žádného trestného činu, protože mu nikdo neřekl, že jde ve Švédsku o nezákonný čin.

Začátkem tohoto měsíce švédská policie oznámila, že musí přijmout stovky nových důstojníků, kteří se budou zabývat případy sexuálního zneužívání, zejména těch, které se týkají zvláště zranitelných obětí, jako jsou děti.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*