Švédské město letos zaznamenalo 55 žhářských útoků

Švédské město letos zaznamenalo 55 žhářských útoků

Švédské město Lund zažilo doposud v roce 2020 nejméně 55 žhářských útoků, kdy byly zapáleny automobily a několik budov včetně škol.

V posledních několika měsících byly ve městě zapáleny nejméně tři školy, přičemž k poslednímu došlo v na základní škole Mårtenskolan. Plameny poškodily fasádu, ale byly uhašeny po spuštění poplachu. Strážný se pokusil oheň uhasit před příjezdem pohotovostních služeb.K požáru došlo po květnovém žhářském útoku na mateřskou školu, což mělo za následek její úplné spálení. Další škola byla zapálena v červnu, ale poškození nebylo rozsáhlé, protože oheň byl uhašen krátce po jeho propuknutí, informují švédské noviny Expressen.

Tisková mluvčí policie v Lundu uvedla, že úředníci řadu žhářských útoků řeší a nadále pracují i s verzí, že by mohly spolu souviset.

„Díváme se na každý požár, ke kterému dojde, individuálně, stejně jako na jakýkoli jiný zločin. Ale po delší dobu dochází v Lundu k zapalování několika požárů. Takže se také díváme na to, zda by mohlo existovat spojení, “řekla Westfordová.

Podle Westfordové policie zatím ze žhářských útoků neodhalila žádné podezřelé. Mluvčí přiznala, že zatímco policie aktivně incidenty vyšetřuje, tato práce je velmi obtížná.

I když švédské úřady žháře zatknou, ne všichni dostatonou tvrdé tresty. Tak tomu bylo u teenagera ve městě Gävle. Poté, co byl shledán vinným z toho, že v únoru jedné noci zapálil 21 aut, tak vyvázl s podmínkou.

Požáry automobilů jsou pravidelně pozorovány v mnoha takzvaných „zranitelných oblastech“ nebo no-go zónách ve Švédsku, přičemž jeden z největších incidentů se odehrál v Göteborgu v roce 2018, kdy v jednom dni došlo k spálení více než 100 automobilů.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*