Švédská levicová vláda nechce připustit souvislost mezi migrací a stupňujícím se násilím

Švédská levicová vláda nechce připustit souvislost mezi migrací a stupňujícím se násilím

Smrt dvanáctileté dívky – nevinné kolemjdoucí, která se stala obětí ve válce gangů- znovu zdůraznila neochotu švédské vlády připustit souvislost mezi přistěhovalectvím a násilím a její neschopnost zajistit účinnou reakci, podle maďarského deníku Magyar Hírlap.

Střelba, která byla výsledkem pouličního střetu dvou ozbrojených zahraničních zločinců s neprůstřelnými vestami, se uskutečnila na předměstí Norsborgu ve Stockholmu. Byl to nejnovější z řady násilných zločinů, včetně střelby a bombových útoků, z nichž většina byla přičítána soupeřícím drogovým gangům, pocházejícím ze Sýrie, Albánie, Kosova, Bosny a Gambie.Švédsko se stává stále násilnějším místem a je zřejmé, že vláda není schopna udržet pořádek, řekl deníku Magyar Hírlap předseda pravicové strany Alternativa pro Švédsko (AfS) Gustav Kasselstrand. Dodal, že střelba v Norsborgu nebyla prvním případem, kdy se nevinní kolemjdoucí stali oběťmi nekontrolovaného násilí gangů. Předseda vlády Löfven však o této záležitosti mlčí.

„Vláda jen zřídka hovoří o kriminalitě, která je důsledkem její zpackané migrační politiky, a i když ano, nepřizná spojení mezi válkami gangů a imigrací,“ uvedl Kasselstrand a dodal, že vláda nemůže formulovat adekvátní odpověď. Podle jeho názoru, pokud členové gangů nebudou deportováni do své země původu, násilí gangů bude stále stoupat.

Šéf Stockholmské policie Stefan Hector uvedl, že od roku 2012 narůstá počet smrtelných konfliktů a soupeřící gangy stále více používají střelné zbraně, granáty a výbušniny.

V roce 2005 zveřejnila Švédská agentura pro prevenci kriminality jedinou zprávu o vazbě mezi migrací a trestnou činností. Šetření, které se týkalo let 2002 až 2017, se zaměřilo na sedm různých kategorií trestné činnosti. Zjistilo se, že „58 procent podezřelých z celkového počtu zločinů jsou migranti. Pokud jde o vraždu, zabití a pokus o vraždu, jedná se o 73 procent, zatímco podíl na loupežích je 70 procent. Neregistrovaní migranti jsou spojeni s 13 procenty z celkové trestné činnosti. Vzhledem k tomu, že tato skupina je malá, je podíl neregistrovaných migrantů významný. “

Dramatický nárůst byl zaznamenán také v kategorii závažných sexuálních zločinů, které jsou přímo spojeny s migrací.

V redakci ve švédských novinách Aftonbladet, Johan Forssell, poslanec opozice Umírněná strana napsal, že zatímco vláda stále říká, že vymáhání práva je na správné cestě, v první polovině letošního roku se počet přestřelek ve Stockholmu zvýšil na 61 z 40 ve stejném období loňského roku.

V loňském roce bylo ve Švédsku zaznamenáno 42 úmrtí a 334 přestřelek, což představuje dramatickou úroveň násilí v zemi, která byla kdysi známá svou úžasně nízkou mírou vražd a rostoucím přílivem migrace.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*