Švédská církev odsoudila „genderové normy“ a prohlásila se za „transsexuální“

Švédská církev odsoudila „genderové normy“ a prohlásila se za „transsexuální“

Švédská církev oznámila, že se „probouzí“ a prohlašuje se za „transsexuální“.

V otevřeném dopise zveřejněném tento týden, největší křesťanská denominace v zemi kritizovala „úzké genderové normy“ a zároveň odsoudila média, „pravicové“ skupiny, a dokonce i feministky za údajnou diskriminaci lidí, kteří „se identifikují“ jako „trans“.

„Nikdo vás nemůže zbavit pohlavní identity a lidské důstojnosti,“ uvedla švédská církev v prohlášení.

Bůh a Švédská církev přijímají „lidstvo ve všech barvách duhy“, dodává se v dopise.Prohlášení nazvané „Osobní dopis pro vás, kteří jste trans“ bylo zveřejněno na internetových stránkách Vasterasské diecéze.

Dále uvádí, že Luteránská národní církev by se mohla identifikovat jako transgenderová díky rozmanitému spektru kněží, zaměstnanců a farníků.

„Píšeme vám z kostela, který je také trans,“ začíná dopis.

„Kostel je tvořen lidmi.

„Lidé jsou jiní,“ pokračuje prohlášení.

„Máme konfidenty, zaměstnance, kostelníky, volené zástupce, neziskovky a další farníky, kteří sami sebe definují jako translidi.

„Kostel se také skládá z translidí.

„Proto by se kostel dal označit jako trans.“

Dopis dále uvádí, že už nemůže mlčet jako mediální platformy, „radikálně pravicové křesťanské skupiny“ a „trans-vylučující“ feministky, které se údajně spikly, aby připravily transsexuály o jejich práva a lidskou důstojnost.

Prohlášení naříkalo, jak byli translidé vystaveni „slovům a činům“ z „nejtemnějších stran lidstva“ a vyzývalo k „širokému solidárnímu feminismu, který bojuje proti úzkým genderovým normám“.

Dopis pokračuje přirovnáním údělu transsexuálů k příběhu z Bible o vykořisťované otrokyni, kterou její krutí páni zahnali do pouště.

Nikdo vás nemůže zbavit pohlavní identity a lidské důstojnosti, uvádí se v prohlášení a dodává, že Bůh a Švédská církev přijímají „lidstvo ve všech barvách duhy“.

Dopis, který autorizovalo šest členů církve, z toho čtyři kněží, sesbíral téměř tisíc podpisů od kolegů kněží, děkanů a dalších lidí spřízněných se Švédskou církví.

Zdá se, že dopis Švédy rozdělil.

Někteří tleskali tomuto prohlášení jako inkluzivnímu a jako důkazu tolik vychvalovaných pokrokových hodnot církve.

Jiní církev kritizovali za to, že se stala „strašákem levicových aktivistů“, zatímco skutečné křesťanské učení odsunula na vedlejší kolej.

Švédská národní církev v minulosti zaujala smělé postoje k otázce genderu a sexuality.

Církev již dříve odhalila plány na aktualizaci svého zpěvníku inkluzivnějším jazykem a v jednom ostře sledovaném incidentu odhalila oltář, který nahradil Adama a Evu homosexuálními páry, a představila také transgenderového hada.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*