Studie: 78% transgenderových a nebinárních studentů splňuje kritéria pro poruchy duševního zdraví

Studie: 78% transgenderových a nebinárních studentů splňuje kritéria pro poruchy duševního zdraví

Podle průzkumu Bostonské univerzity, 78% studentů, kteří se identifikují jako transsexuální, nebinární nebo pohlavně-expanzivní, splňuje kritéria pro alespoň jednu duševní poruchu.V rozhovoru se zpravodajskou agenturou Reuters, Sarah Ketchen Lipsonová ze školy veřejného zdraví na Bostonské univerzitě odhalila, že analýza údajů studie zdravé mysli 2015–2017 ukázala, že studenti „genderové menšiny“ mají čtyřikrát větší pravděpodobnost, že trpí poruchami duševního zdraví a označují své protějšky za cissexuály – což je módní termín pro lidi, jejichž generová identita odpovídá jejich biologickému pohlaví.

„Tradiční vysokoškolské roky se shodují s počátkem asi 75 procent duševních chorob a studenti zažívají nově objevenou samostatnost žijící sami o sobě s novým sociálním prostředím, novým zdravotním chováním a různými formami stresu,“ vysvětlila akademička.

„Je to klíčový čas pro studenty, aby se zaměřili na své duševní zdraví, a my často vidíme, že studenti poprvé pociťují příznaky. To je zvlášť důležité pro studenty, kteří se identifikují jako nebinární, transgenderoví nebo pohlavně-expanzivní,“navrhla.

„Překvapující se rozsah rozdílnosti (ve výsledcích duševního zdraví) a důslednost všech ukazatelů vás nutí ustoupit a přestat,“ řekla Lipsonová tiskové agentuře.

„Pracuji s tímto datovým souborem po dobu 10 let, jsem na tato čísla zvyklá … prevalence problémů s duševním zdravím roste,“ řekla.

Téměř 60 procent studentů „genderové menšiny“ bylo výzkumem označeno za depresivní, přičemž více než třetina z nich uvedla, že vážně považuje sebevraždu za možnost.

Zejména transgenderoví studenti měli vysoký počet pokusů o sebevraždu – vyšší než všechny ostatní skupiny „genderových menšin“.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*