Střelec z Washingtonu byl pod kontrolou mysli, řekla FBI

Střelec z Washingtonu byl pod kontrolou mysli, řekla FBI

strel

Muž, který minulý týden zabil ve washingtonském Úřadu námořnictva 12 lidí, zanechal elektronické dokumenty, v nichž říká, že vláda v minulých třech měsících útočila na jeho mozek za použití „extrémně nízkých frekvencí“ elektromagnetických vln vytvářených námořnictvem, a to byl důvod, proč se tak rozzuřil, jak řekli ve středu zástupci vymáhání zákona.

Dokumenty poskytují velmi detailní vysvětlení toho, o čem se domnívají, že motivovalo Aarona Alexise k zuřivosti. Střelec Aaron Alexis byl 34letý zaměstnanec armády a bývalý rezervista námořnictva z Fort Worthu, a byl zabit v přestřelce s policií v budově námořnictva.

„V posledních měsících jsem byl vystaven útoku velmi nízkou frekvencí,“ napsal Alexis v jednom z dokumentů nalezeném vyšetřovateli, jak řekla Valerie Parlave, asistentka ředitele úřadu FBI ve Washingtonu na tiskové konferenci ve středu.

„A mám-li být dokonale upřímný, to mě dohnalo k tomuto,“ napsal Alexis.

Alexis také řekl, že „byl připravován na to, že zemře při útoku a aby přijal smrt jako nevyhnutelný následek svých činů,“ řekla V. Parlave. Není jasné, zda ty dokumenty někomu poslal.

Alexisův zaměstnavatel, počítačová společnost zvaná The Experts, s ním řešila 13. září, tři dny před střelbou, „pracovní problém,“ řekla Parlave. Ale vyšetřující důstojníci řekli, že se nedomnívají, že tato diskuse byla motivujícím faktorem ke střelbě.

Důstojníci také řekli, že nenalezli žádný důkaz, že by Alexis mířil na své spolupracovníky, a že střelba se jeví jako náhodná.

Alexis se dopustil v posledních deseti letech výbuchů hněvu, a byl třikrát zatčen ve třech státech, i když pro žádný z těchto činů nebyl obžalován. Krátce po tiskové konferenci FBI oznámila společnost Hewlett-Packard, která vykonávala pro Úřad námořnictva většinu počítačových služeb, že ukončila svou spolupráci se společností The Experts. Alexis pracoval v minulém roce na četných armádních počítačových instalacích pro firmu The Experts, a týden před střelbou začal pro ně pracovat v Úřadu námořnictva.

Hewlett-Packard „ztratil veškerou důvěru ve schopnost Expertů naplnit své smluvní závazky a fungovat jako subkontraktor H.P., řekl ředitel HP pro smluvní spolupráci v dopise řediteli společnosti The Experts.

Mluvčí HP odmítl dopis komentovat. Ale v e-mailu řekl: „s ohledem na to, co víme o chování společnosti The Experts, včetně její neschopnosti reagovat vhodně na problémy duševního zdraví Aarona Alexise a na jisté incidenty nedávno oznámené v tisku, ukončila HP svůj vztah s The Experts.

Měsíc před střelbou řekl Alexis policii v Newportu, R.I., že slyší hlasy vysílané „mikrovlnnou vysílačkou“. Denní záznamy z hotelu, kde Alexis bydlel, ukazují, že představitelé firmy Experts si byli vědomi jeho „nestabilního“ duševního stavu a přivezli ho domů. Ale není jasné, co společnost udělala poté v reakci na jeho problémy.

Společnost The Experts řekla v prohlášení, že místní ředitel HP na Rhode Islandu „zblízka dohlížel“ na Alexise „včetně tamějších událostí“. Dále řekli, že jsou zklamáni rozhodnutím HP, protože „HP měla právě takové informace o jeho duševním zdraví jako oni.“

Námořnictvo používá elektromagnetické vlny o nízké frekvenci, neboli ELF, pro podmořské komunikace. Ale někteří konspirační teoretikové říkají, že vláda je používá jako zbraň k monitorovaní a a manipulování nic netušících občanů, jak řekla Parlave. Rovněž řekla, že na boku střelné zbraně, kterou Alexis použil k zabití mnoha obětí, byly vyryty věty „moje ELF zbraň“, „konec trápení“, „lépe takhle“.

Úřady rovněž zveřejnily video z bezpečnostních kamer, kde je vidět, jak Alexis přijel sám autem do garáže Úřadu, sestavil svou zbraň a pohyboval se chodbou. pak zahájil palbu. Viz http://nyti.ms/15uh4Uz

Video bylo zřejmě upraveno, aby z něj byly vyjmuty záběry zastřelených lidí, a tak není vidět prostor kafeterie, kde bylo zastřeleno nejvíce lidí při snídani.

Dokumenty zveřejněné vládou ve středu udávají podrobnosti o zkoumaných předmětech. Alexis měl v batohu, který si přinesl do úřadu, flashdisk, externí harddisk a několik kompaktních disků. V jeho hotelovém pokoji byl zajištěn laptop.

Za Pentagon bylo řečeno reportérům, že armáda zahájila jako reakci na střelbu trojí revizi svých bezpečnostních procedur. Tyto revize prozkoumají eventuální mezery v základní bezpečnosti, které zřejmě umožnily, aby došlo ke střelbě. Alexis získal v r. 2007 bezpečnostní prověrku středního stupně, a byl současně rezervistou, což mu umožňovalo získat speciální přístupovou kartu na vojenské základny pro svou práci ve firmě the Experts.

„Potřebujeme zjistit, jak se stalo, že zaměstanec byl schopen pronést zbraň s municí do zařízení Ministerstva obrany, a zda byly výstražné signály nepovšimnuty, ignorovány, či se na ně včas nereagovalo“, řekl zástupce Pentagonu.

zdroj : nytimes.com

překlad : orgonet

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*