Stovky migrantů dorazily na řecký ostrov Lampedusa, dvakrát více než v loňském roce

Stovky migrantů dorazily na řecký ostrov Lampedusa, dvakrát více než v loňském roce

Na ostrově Lampedusa přistálo 300 migrantů. Podle italských úřadů dosáhlo italských břehů 15 lodí.

V posledních dnech na ostrov přistály stovky migrantů, přičemž místní úřady varují, že migrační centrum je zoufale přeplněné a má kapacitu pouze pro 95 migrantů.Italská ministryně vnitra Luciana Lamorgeseová uvedla, že většina nově příchozích migrantů jsou Tunisané. Řekla, že příští týden odcestuje do Tuniska, kde si chce promluvit s vládou, aby urychlila postup pro vrácení odmítnutých žadatelů o azyl do země původu, a chce stejné téma brzy projednat s kolegy z jiných zemí EU.

„Cílem je zahájit konkrétní spolupráci mezi EU a africkými zeměmi. Zabránilo by to migrantům v příchodu a urychlilo proces návratu lidí, kteří nemají právo na pobyt v Evropě,“ řekla při setkání se starostou Lampedusy Salvatorem Martellou.

Minulý týden vůdci v jižních italských regionech Sicílie a Kalábrie vyzvali vládu, aby se naléhavě zabývala situací migrantů přicházejících z Afriky do regionu a aby vyhlásila mimořádný stav v jižních regionech.

Regionální prezident Sicílie Sebastiano Musumeci zdůraznil, že situace na ostrově Lampedusa je neudržitelná.

V první polovině roku se ve srovnání s loňským rokem počet migrantů přicházejících do Itálie přes Středozemní moře více než zdvojnásobil. Podle Úřadu vysokého komisaře pro uprchlíky (UNHCR) dorazilo letos od ledna do Itálie téměř 10 000 migrantů. V loňském roce přijelo do Itálie za celý rok 11 471 lidí.

Vůdce strany Liga Matteo Salvini varoval, že udělení masové amnestie 600 000 nelegálním migrantům v Itálii by poskytlo pobídku pro více migrantů, aby se vydali na nebezpečnou cestu do Itálie v naději, že jim bude také umožněno zůstat v zemi.

V té době Salvini řekl: „Vláda oznámila amnestii pro nelegální migranty v době, kdy se počet příchozích zvýšil o 350 procent. Jen dnes večer na Lampedusu přijelo 136 lidí. Itálie jako migrační tábor? Ne, díky.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*