Státní podnik Česká pošta obarví své logo a balíčky na podporu Prague Pride

Státní podnik Česká pošta obarví své logo a balíčky na podporu Prague Pride

Státní podnik Česká pošta vyjádřil podporu festivalu Prague Pride pro lesby a gaye. Logo poštovního úřadu bude u příležitosti srpnového svátku obarveno barvami duhové vlajky. Duhové balíčky budou k dispozici také na největších pobočkách. Pošta nechala vyrobit celkem 10 000 kusů a náklady spočítala na 250 000 korun. Vyjádřená podpora, kterou se pošta veřejně chlubila, ve veřejnosti rychle vyvolala rozruch.

„Celkem bylo vyrobeno 10 000 těchto balíků – jedná se o samostatnou marketingovou akci České pošty. Částka, kterou jsme za jejich pořízení zaplatili, byla 250 tisíc korun. Skutečnost, že balíček má duhovou barvu, svědčí o podpoře Prague Pride. Další formou podpory je možnost využít duhový rámeček při zasílání pohlednic on-line,“ sdělil serveru Echo24 Matyáš Vitík, mluvčí České pošty.Duhový balíček bude k dispozici během Prague Pride na 400 největších poštách v zemi. Každý zákazník, který si na poště koupí jakoukoli lepenkovou zásilku, obdrží barevný duhový balíček, a to zdarma.

„Česká pošta je hrdá na to, že je strategickým partnerem festivalu Prague Pride, jehož téma vychází letos (tj. veřejné vyjádření sexuální orientace) a přesvědčení, že jsme si všichni rovni,“ uvedl státní podnik.

Svou podporou festivalu chce pošta ukázat, že se všemi lidmi zachází stejně, bez ohledu na jejich orientaci či identitu. Společnost je od února členem platformy Pride Business Forum, která se snaží rozvíjet osobní potenciál všech zaměstnanců bez ohledu na jejich individuální odlišnosti.

Vyjádřená podpora, kterou se pošta veřejně chlubila, vyvolala mezi veřejností rychle rozruch. Kromě částečné podpory kroku učiněného státem vlastněnou společností bylo mnohem častější množství pobouřených komentářů na sociálních sítích pošty. Lidé obvykle vyjadřovali údiv nad tím, proč ztrátový státní podnik podporuje podobné soukromé aktivity. I těmito připomínkami se však společnost snažila bránit.

„Podporuje státní podnik v červených číslech soukromé akce? Zvláštní řízení,“ napsal například jeden uživatel. „Dobrý den, otázka ztráty je trochu složitější,“ odpověděl jeden z administrátorů účtu na Facebooku.

Na kontrast mezi dlouhodobými ztrátami společnosti a okázalou podporou okrajové akce poukázali i další lidé. „Firma je v červených číslech, přesto generální ředitel bere obrovské bonusy a navíc jsou společníky, takže pravděpodobně dotují i soukromou akci,“ napsal. „Dobrý večer, červená čísla byla z loňského roku, kvůli investicím do modernizace. Letos bychom již měli být v kladných číslech,“ odpověděla Česká pošta.

„Chtěl bych, aby Česká pošta doručovala zásilky řádně a včas místo toho, aby podporovala a prezentovala ideologii,“ reagoval jeden z uživatelů. „Česká pošta by měla doručovat balíky, ne něco podporovat,“ napsal další.

Festival dlouhodobě podporuje hlavní město Praha. Festival otevřeně podporuje starosta Prahy Zdeněk Hřib, který v roce 2019 poprvé vyvěsil ve městě duhovou vlajku.

V roce 2010 se v Praze poprvé konal Festival lesbiček, gayů, bisexuálů a transsexuálů (LGBT). Letos se uskuteční od 2. do 8. srpna.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Státní podnik Česká pošta obarví své logo a balíčky na podporu Prague Pride

  • Česká pošta dělá vše, kromě toho, pro co byla zřízena. Zásilky nedoručuje z principu, jen vhazují do schránek oznámení a zvou lidi do front na pobočkách pošty. Čím větší fronta, tím víc u okénka nabízí nesmyslů – drobný prodej čehokoliv, losy, ….., aby byly fronty ještě větší. Není divu, že někdo s tak deviantním myšlením vymyslí podporu jiných deviantů.

  • · Edit

    To se jim to rozdává, zmrdum! Hlavně ne z jejich peněz, nechapu jak může spoustu lidí podporovat tenhle šmejd, když má spousty jiných a lepších možností… bych blil není to nic jiné ho nez zviditelňování.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*