Statistics Denmark: každý den jsou znásilněny dvě ženy

Statistics Denmark: každý den jsou znásilněny dvě ženy

Nově zveřejněná čísla dánské vlády odhalila, že znásilnění v historii země převládá více než kdy předtím.Vládní agentura Statistics Denmark odpovědná za vypracovávání statistik o dánské společnosti nedávno zveřejnila údaje, které odhalily, že celkem 290 žen oznámilo, že byly znásilněny v prvním čtvrtletí roku 2020. To znamená více než dvě znásilněné ženy denně, informuje deník Den Korte Avis.

Abychom to uvedli do podrobností, počet znásilnění hlášených v prvním čtvrtletí roku 2014 činil 87 případů. V letech 2014 až 2020 se tedy znásilnění v Dánsku zvýšilo o alarmujících 333 procent.

Bohužel, většina případů znásilnění není nikdy vyřešena. Údaje, které byly získány z případů, které policie řeší, ukázaly, že migranti nezápadního původu jsou ve znásilněních velmi zastoupeni. Například v roce 2018 bylo ze znásilnění usvědčeno celkem 69 mužů, z nichž téměř polovina (30) byli jedinci nezápadního původu.

Je třeba poznamenat, že přistěhovalci z nezápadních zemí tvoří zhruba 4,4 procenta z celkového procenta populace Dánska.

Migranti žijící ve Švédsku jsou také velmi silně zastoupeni v trestných činech znásilnění. V roce 2018 švédská televizní stanice SVT informovala o studii, která odhalila, že 58 procent odsouzených násilníků ve Švédsku se narodilo v zahraničí. Od roku 2017 tvořili jednotlivci narození v zahraničí zhruba 18 procent z celkové švédské populace.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*