Starosta Bristolu vyzývá místní obyvatele, aby hostili migranty ve svých domovech

Starosta Bristolu vyzývá místní obyvatele, aby hostili migranty ve svých domovech

Progresivní starosta Bristolu podpořil plán, který by umisťoval žadatele o azyl do domovů obyvatel anglického města, aby se snížil počet migrantů spících na ulicích.

Síť Bristol Hospitality Network (BHN) – která tvrdí, že zastupuje „nemajetné žadatele o azyl v Bristolu“ – uvedla, že v současné době je ubytovna, která ve městě ubytovává migranty, plně vytížena, a proto vyzývá veřejnost, aby ubytovávala migranty ve svých domovech.Marvin Rees, starosta města tento záměr podpořil a prohlásil, že Bristol by měl být podle BBC městem, „kde se všichni cítí vítáni a v bezpečí“.

„Bristol je svatyně se silným sektorem uprchlíků a žadatelů o azyl, který úzce spolupracuje jak s radnicí Bristolu, tak s místní komunitou na hledání krátkodobých, střednědobých a dlouhodobých řešení pro tuto skrytou a chudou populaci,“ prohlásila ředitelka BHN.

Ve Spojeném království je odhadem 48 000 žadatelů o azyl. Skutečný počet je však pravděpodobně mnohem vyšší vzhledem k rekordnímu počtu nelegálních příjezdů migrantů na lodích, kteří v současnosti proplouvají přes Lamanšský průliv.

Vláda od začátku roku 2019 úspěšně deportovala pouze 2,6 procenta z odhadovaných 5 795 nelegálních migrantů, kteří připluli na lodích. Z 2 860 migrantů, kteří od května tohoto roku nelegálně dorazili k britským břehům, nebyl deportován ani jeden.

Migrantům, kteří v zemi žádají o azyl, je obvykle poskytováno bezplatné bydlení financované daňovými poplatníky, přístup ke zdravotní péči Národní zdravotní služby (NHS), vzdělání pro děti ve věku od pěti do 17 let a týdenní příspěvek ve výši nejméně 35,39 liber.

Odhaduje se, že náklady na podporu takzvaných žadatelů o azyl dosáhnou v příštích letech nejméně 4 miliardy liber.

Uprostřed pandemie koronaviru, Bristolská rada začala ubytovávat migranty v hotelích po celém městě. Bristolská nemocniční síť uvedla, že mnoho žadatelů o azyl je z Iráku, Sýrie, Súdánu a Afghánistánu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Starosta Bristolu vyzývá místní obyvatele, aby hostili migranty ve svých domovech

  • Tak akorát nasrat. Nahnat je i se starostou zpět do moře a bude klid. Žádná lítost, žádný soucit pro potenciální vrahy.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*