Sršni ohánějící se spojováním, pravdou a láskou útočí na Gotta, který skutečně spojoval

Sršni ohánějící se spojováním, pravdou a láskou útočí na Gotta, který skutečně spojoval

Ani den piety a respektu si nezaslouží zřejmě ten, kdo bezhlavě nepřimkne k sektě samozvaných „spojovatelů“, kteří pod sametem pravdy a lásky plivou nenávist a nepokrytě hloubí příkopy. Ač „Krylovec“, smekám před Gottem.

Je vskutku zajímavé, jak všechny ty kachní žaludky psychicky nevyrovnaných Šafrů, Mitrofanovů, Klvaňů, rádoby křesťanů Halíků a Bělobrádků, knížepánů Schwarzenbergů, Kundrů a dalších Bakolovo Respektů, kteří o „spojování“, „pravdě“ a „lásce“ sní i během svých lechtivých snů, dokáží neustále hloubit dna močálů.Nejsem příznivcem „o mrtvých jen dobře“, mám za to, že o každém dle jeho „zásluh“, ale po smrti člověka, zejména osobnosti, si slušný člověk nechá chvíli času. Pieta a respekt k zesnulému a především k jeho rodině a pozůstalým je dle mého slušností. Ne už tak u takzvaných lepších lidí.

Ten, který opravdu spojoval, je samozvanými „spojovateli“ napadán

Karla Gotta jsem nijak zvlášť neposlouchal, nijak ho neadoruju, ale rozhodně to byl velký umělec a člověk – i na základě řady čerstvých rozhovorů s umělci, kteří se k němu takřka beze zbytku vyjadřovali pochvalně (o jeho pomoci sobě nebo druhým mluvili třeba Jiří Suchý, Marta Kubišová nebo mladý Brzobohatý…). Nepamatuji si, že by Karel Gott někdy proti někomu v rozhovoru nebo jinde řekl křivého slova. Dokonce jsem nezaznamenal, že by tak činil ani za minulého režimu, ba naopak.

Ten, který spojoval lidi a dělal jim radost navzdory (nebo díky) několika režimům, je najednou „spojovateli“ nenáviděn. Podepsal antichartu, píše Bělobrádek, který ještě dodal, že vláda nám tají, že ho ubili migranti. Pokud to tenhle lidovec nepsal pod tíhou alkoholu nebo jiných návykových látek, je jeho vtip hoden bohnické léčebny. A co krom stovek jiných pozdní disidenti omámení levným hrdinstvím Zdeněk Svěrák a Jan Hrušínský? U těch to tak nevadí? Zjevně ne, protože se přidali do spřízněné pravdoláskařské sekty plné nenávisti vůči Rusku a adorování EU a USA.

Co kariérní převlékač kabátů generalisimus Petr Pavel?

Co kariérní soudruh generalisimus Petr Pavel, který je středobodem zbožšťování a vlkých snů výše zmíněných? Ten, který, když se změní situace, potáhne třeba v čele Turků? Zase něco úplně jiného, viďte?

Každý si volí svou cestu, jsou lidé víceméně dobří a jsou lidé víceméně špatní. Karel Gott byl v souhrnu všech svých odstínů bezesporu člověkem víceméně dobrým. U výše zmíněných sršňů o tom dlouhodobě vážně pochubuju.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Sršni ohánějící se spojováním, pravdou a láskou útočí na Gotta, který skutečně spojoval

  • Nenávist šíří pouze politické mrtvoly, které touží po přízni voličů a nikdy se jí už nedočkají. Jejich vztek z prohraných voleb bude jejich nenávist prohlubovat. Je třeba je zbavit vlivu na veřejné dění, ignorovat je a nechat je odejít na svůj „politický hřbitov“. Nestojí za řeč.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*