Srbsko nasadilo poblíž hranic armádu k ochraně před migranty

Srbsko nasadilo poblíž hranic armádu k ochraně před migranty

Srbsko poslalo svou armádu do města poblíž hranic s Chorvatskem, kde zůstaly uvězněny stovky migrantů v naději, že se dostanou do Evropské unie.

Ministerstvo obrany uvedlo, že prezident Aleksandar Vučič nařídil rozmístění vojáků, aby „zabezpečil“ tři tábory migrantů poblíž západního města Sid, v nichž je umístěno asi 1500 lidí, většinou ze Sýrie, Afghánistánu a Pákistánu.Vučič uvedl, že nařídil rozmístění armády, aby chránil místní obyvatelstvo před údajným obtěžováním a krádežemi páchanými migranty.

Vučič řekl stanici Prva, že poté, co byl počátkem měsíce zrušen nouzový stav zavedený proti šíření koronaviru v Srbsku, migranti se začali potulovat mimo tábory a dopouští se „drobných zločinů a nelegálních pronikání do domů“.

„Kvůli tomu se lidé cítí v nebezpečí,“ řekl Vučič.

Kvůli narůstající popularitě odporu vůči migrantům se před tábory často konají protesty krajně pravicových skupin.

 

Odhaduje se, že je v Srbsku uvězněno 4 000 migrantů, což je pro ně jedna z hlavních tranzitních cest přes Balkán.

Řecko, které bojuje se zvládáním velkého počtu migrantů překračujících jeho hranice, podniklo kroky za účelem sjednocení nezletilých s rodinami.

Dvacet tři nezletilých, z nichž je většina z Afghánistánu, odešlo v sobotu z Athén do Švýcarska, kde se nakonec sejdou se svými rodinami, uvedly řecké úřady.

Náměstek ministra pro migraci a azyl Giorgos Koumoutsakos uvedl, že 508 žadatelů o azyl brzy opustí Řecko.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*