Spousta lidí škodí zemi, jen aby se povýšili nebo zviditelnili. To je běžná perverze současnosti – rozvracet společnost pro zábavu.

Spousta lidí škodí zemi, jen aby se povýšili nebo zviditelnili. To je běžná perverze současnosti – rozvracet společnost pro zábavu.

Vyprávět by o tom mohl Tintin, nejslavnější postava evropského komiksu Tintinova dobrodružství, v podání politického dobrodruha a samozvaného vůdce všeho českého lidu Mikuláše Mináře z Vodňan.

Jako Tintin jde tvrdě po stopě proradných zločinců a chce za každou cenu dosáhnout svého cíle.What kind of job you’re doing, Mr. Minář? …

chce se zeptat revolucionáře z Vodňan tónem, který by jasně naznačoval, že je nepravděpodobné, že by věčnému studentovi (studoval- blokoval zdarma několik oborů) někdo svěřil nějakou práci.

Vtírá se odpudivá myšlenka, že militantní, zdánlivě neškodná akce, kompenzuje vůdcovy problémy v osobním životě.

Když mluví zajímá ho jediný určitý účinek, jehož chce v tu chvíli dosáhnout.

Svět egoistických ambicí s duchem oproštěným od myšlenek na veřejné blaho.

Vždyť všechny teorie svobody a demokracie – od Gida po Sartra – jsou vyprodukovány nemorálností nezodpovědných lidí bez závazků.

Gone for holidays?

Po lyrickém úvodu na Václaváku se následující koncepce demonstrace na Letné odvíjela v duchu družebního optimismu.

Sraz na Letné měla podle zpráv horlivých komentátorů málem celá republika.

Studenti a důchodci mimopražští dorazili vlakem s Babišovou slevou 75 %, v Praze pak tramvají a metrem zdarma, zvýšený důchod umožní i nějaké to pivko navíc.

Úplné i neúplné rodiny s dětmi, měsíčně dotované  všemi možnými sociálními příspěvky – vždyť žít na psí knížku, to se vyplatí.

Chci ukázat dítěti, pravou demokracii, ukazoval pyšný otec na mimino v kočárku.

Silně byla zastoupena i účast zaostalého nevlastního dítěte Prahy Brna.

Jo, žít tak jako Brno!

V porevoluční historii se proslavilo zatím jen tím, že nám  naservírovalo parlamentního Sherlocka Holmese profesora Fialu a jakousi vulgární divadelní hru o muslimce znásilněné Ježíšem.

Při pokusu o druhou sametovou revoluci (ke třicátému výročí té první) nesmí chybět ani elitářská poskomunistická žumpa umělecká a mediální s veškerým dostupným vnějším pozlátkem.

Naštěstí začíná v pátek MFF Karlovy Vary, kam se umělecká elita přesune na celý týden a přestane na chvíli otravovat věčnými žvásty o svobodě a demokracii.

Při opulentních gratis vyžíračkách si na své spolubojovníky z Letné ani nevzdechnou.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*