Spoluzakladatel hnutí Extinction Rebellion uvedl, že změna klimatu povede k hromadnému znásilňování

Spoluzakladatel hnutí Extinction Rebellion uvedl, že změna klimatu povede k hromadnému znásilňování

Spoluzakladatel hnutí Extinction Rebellion Roger Hallam napsal leták pro rok 2019, v němž tvrdil, že člověkem vyvolaná změna klimatu povede ke skupinovému znásilnění „tvé matky, sestry a přítelkyně“.

Ano, opravdu.

Hallam, který je zapojen do probíhajících protestů ekologické mafie Insulate Britain, napsal tyto příspěvky, když byl uvězněn v HMP Wormwood Scrubs.Brožura varovala, že ekologický chaos povede k situaci, kdy se do vašeho domu vloupá „tlupa chlapců, kteří budou požadovat jídlo“, načež „uvidí vaši matku, vaši sestru, vaši přítelkyni a společně ji znásilní na kuchyňském stole“.

„Budou vás nutit, abyste se dívali a smát se vám. Na konci vás obviní, že si to užíváte,“ dodal.

Není jasné, zda měl Hallam na mysli migranty, když hovořil o skupinovém znásilňování, ale ekologičtí aktivisté opakovaně varovali, že změna klimatu způsobí obrovské migrační vlny z Afriky a Blízkého východu na západ.

Hallam řekl, že špinavou předpověď napsal jako varování pro mladé lidi, kteří „čelí zkáze“ v důsledku klimatických změn.

Farah Nazeer, šéf organizace Women’s Aid, na tuto otázku reagoval tvrzením: „Násilí na ženách by se nemělo používat jako hrozba.“

Hallam byl loni vyhozen z Extinction Rebellion poté, co prohlásil, že na zabití 6 milionů Židů během holocaustu není nic „jedinečného“.

A takoví jsou klimatičtí alarmisté.

Extinction Rebellion (zkráceně XR, česky Rebelie proti vyhynutí) je mezinárodní radikáln sociálně-politické hnutí, jehož cílem je pomocí občanské neposlušnosti a nenásilného odporu zabránit (nebo alespoň zmírnit) rozpadu klimatu, ztrátě biodiverzity a sociálnímu a ekologickému kolapsu. V zemích, kde hnutí XR působí, předkládá vládě tři požadavky – vyhlásit stav klimatické nouze, dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2025 a zřídit občanské shromáždění za účelem navržení kroků pro řešení klimatické krize.

Hnutí bylo založeno roku 2018 přibližně stovkou akademiků, kteří podepsali akční výzvu. Koncem října toho roku zahájilo činnost ve složení Roger Hallam, Gail Bradbrooková, Simon Bramwell a další aktivisté z kampaně Rising Up! Už v listopadu 2018 se v Londýně konalo několik akcí občanské neposlušnosti. Hnutí je neobvyklé v tom, že velké množství aktivistů počítá se zajištěním a vzetím do vazby. Podobnou taktiku masového uvěznění použil britský protiválečný Výbor 100 v roce 1961.

Hnutí Extinction Rebellion se hlásí k občanským hnutím jako Occupy Wall Street, Gándího hnutí za nezávislost, hnutí sufražetek, hnutí Martina Luthera Kinga a hnutí za občanská práva. Má v úmyslu iniciovat celosvětovou snahu o boj proti škodlivým změnám klimatu.

Symbol hnutí XR jsou černé přesýpací hodiny v černém kruhu, neboli symbol vyhynutí, jenž má upozorňovat na masové vymírání druhů v holocénu, současné geologické epoše.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*