Společnost Marks & Spencer bude prodávat dámské spodní prádlo inspirované Georgem Floydem

Společnost Marks & Spencer bude prodávat dámské spodní prádlo inspirované Georgem Floydem

Jen pár dní po odhalení první sochy George Floyda ve Spojených státech se stal inspirací pro „inovaci“ v nečekaném oboru: spodní prádlo. Největší britský výrobce a prodejce spodního prádla Marks & Spencer oznámil novou kolekci spodního prádla „pro všechny“ inspirovanou Georgem Floydem. Představuje nové barvy oblečení podle barvy kůže.

Podle společnosti byla předchozí nabídka spodního prádla „nekonzistentní“ a nepředstavovala všechny etnické skupiny.

Floydova smrt z rukou bývalého policejního důstojníka Dereka Chauvina vyvolala masivní protesty na Západě, které měly na svědomí mnoho úmrtí a miliardové škody na majetku během nepokojů Black Lives Matter. Kontroverzním zádrhelem pro mnohé, kteří odmítají oslavovat Floyda, je to, že si odseděl pět let ve vězení za vloupání do domu, v němž je obviněn z držení pistole u ženského břicha. Floyd měl také dlouhý trestní rejstřík, a přestože soud usvědčil Chauvina z vraždy, Floyd měl v době smrti v těle také velké množství narkotik, včetně silného opiátu Fentanyl, což bylo považováno za čtyřnásobné množství, které teoreticky mohlo vést k předávkování.Společnost Marks & Spencer, která prodává oděvy a potraviny i v České republice, představila před několika dny novou kolekci dámského spodního prádla. Společnost tuto novinku oznámila v rámci přepracování své nabídky produktů. Při prezentaci kolekce poukázala na motivaci ke změně.

Společnost tvrdí, že „odvážná a relevantní“ kampaň nazvaná „Nic neutrálního na tom“ upozorňuje na nové barvy v odstínech různých ras.

„Poslouchali jsme, když nám naši zákazníci a kolegové říkali, že jsme to v barvách nepochopili správně; jak v dostupných možnostech, tak v tom, jak jsme mluvili o neutrálních odstínech,“ řekla Laura Charlesová, která má na starosti kolekce spodního prádla ve firmě.

Společnost nyní nabízí nové hnědé, černé a béžové odstíny. Zároveň se společnost po důkladné analýze rozhodla pojmenovat oblečení v kolekci ne podle jednotlivých barev, ale dát jednotlivým odstínům zcela nová jména. A tak se nové odstíny jmenují Opaline, Rich Amber, Rich Quartz, Rose Quartz nebo Topaz.

Společnost se v prohlášení odkazovala na celosvětovou debatu o rasové nerovnosti po smrti George Floyda jako pobídku ke změně barvy, která by měla být více „inkluzivní“.

Společnost však novou kolekcí nepotěšila všechny své zákazníky. Někteří na sociálních sítích vyjadřovali znechucení a poukazovali na to, že Floyd byl v minulosti odsouzen za loupež a vyhrožoval těhotné ženě zbraní.

Bývalá zákaznice vystupující pod jménem Teresa šla ve své kritice ještě dál.

Obávám se, že pokud jde o @marksandspencer, tím to pro mě končí. Já prostě nemůžu podpořit tenhle naprosto probuzený a oportunistický bollox. Bohužel to znamená, že se budu muset taky odpoutat od @Ocada, ale tuhle sračku nemůžu podpořit…

Krok Marks & Spencer přichází v době, kdy firmy napříč Západem přijaly „probuzený“ firemní étos, kdy Nike propaguje kontroverzní osobnosti, jako je Colin Kaepernick, za klečení, Coca-Cola tvrdí, že být Bílým není ok, a technologické společnosti zakazují konzervativcům účast na svých platformách.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Společnost Marks & Spencer bude prodávat dámské spodní prádlo inspirované Georgem Floydem

  • · Edit

    Pokud je být bílÝm proti doporučuji zredukovAt většinu téhle firem a jen ponechat černochy! K tomhle v clanku se nelze vykadrovat jinak než výsměch nebo spíš vyblite dnešní poškozené doby.

  • Případy řádících narkomanů, kteří se brání zatčení a zemřou při rvačce s policajty, by se měly medializovat. Ale z jiného důvodu. Měli by se bát ukázat na veřejnosti zfetovaní. Dělat z nich hrdiny je odporné.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*