Společné prohlášení poslanců Evropského parlamentu Petra Macha (Svobodní) a Jana Zahradila (ODS): Vyslovení nedůvěry Evropské komisi

Společné prohlášení poslanců Evropského parlamentu Petra Macha (Svobodní) a Jana Zahradila (ODS): Vyslovení nedůvěry Evropské komisi

Vítáme iniciativu na vyslovení nedůvěry Evropské komisi pod vedením Jean-Claude Junckera.

Hlasovali jsme proti Junckerově komisi z mnoha důvodů při jejím vzniku, naši důvěru nemá
a využijeme příležitosti hlasování o vyslovení nedůvěry, abychom tento náš postoj vyjádřili znovu.

Vadí nám pokrytectví Jean-Claude Junckera, jehož Evropská komise nyní bude vyšetřovat daňové výhody, které Lucembursko právě v době kdy byl ministrem financí a premiérem, poskytovalo vybraným firmám. Jsme zároveň zásadně proti tomu, aby tento Junckerův problém sloužil jako záminka k unifikaci a harmonizací daní v EU.

Společně prohlašujeme, že jsme za daňovou konkurenci a stojíme za tím, že členské země mají mít právo lákat firmy na nižší zdanění.

Kritizujeme ovšem systém investičních daňových pobídek obecně jako nespravedlivý, a to i systém poskytovaný velkým společnostem v České republice. Připomínáme, že daňové prázdniny čerpají i firmy vlastněné českým ministrem financí Andrejem Babišem. Zatímco tisíce malých firem daně platit musí, vybrané velké firmy získávají daňové prázdniny.

 

Petr Mach, předseda Svobodných

Jan Zahradil, 1. místopředseda ODS

21. listopadu 2014

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články