Spojené státy chtějí učinit z letiště v iráckém Kurdistánu vojenskou leteckou základnu

Spojené státy chtějí učinit z letiště v iráckém Kurdistánu vojenskou leteckou základnu

Spojené státy údajně plánují převzít kontrolu nad strategickým letištěm v iráckém Kurdistánu a použijí jej jako vojenskou leteckou základnu v regionu.

Nejmenovaní kurdští představitelé tvrdí, že evakuace letiště Herir již začala na příkaz Washingtonu. Personálu letiště bylo nařízeno, aby vyklidil prostory během několika týdnů.

usa letecke udery na irak

Američtí velitelé navštívili území minulý měsíc, kde zkoumali letiště a jeho okolí, uvedli úředníci.

Letiště Herir se nachází 60 km od íránských hranic a je z něj vidět na Turecko a Sýrii.


Letiště sloužilo jako vojenská základna za režimu Saddáma Husajna a bylo používáno americkými silami v průběhu a po invazi v roce 2003.

Letiště bude jedinou vojenskou základnou v iráckém Kurdistánu po stažení amerických vojáků v prosinci 2011.

Spojené státy a jejich spojenci již používají mezinárodní letiště Erbil, jako základnu pro letecké útoky proti bojovníkům Islámského státu.

Americké síly bombardují pozice Islámského státu v Iráku od srpna a koncem září rozšířili svou vojenskou kampaň do Sýrie.

Nicméně, američtí úředníci připouštějí, že nálety nepomáhají v zastavení pokroku Islámského státu v Iráku a Sýrii.

zdroj : http://www.presstv.ir

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Spojené státy chtějí učinit z letiště v iráckém Kurdistánu vojenskou leteckou základnu

  • Dulezite je zivit konflikty vsude na svete, vydavat se za ochrance svych spojencu a prosazovat tzv. demokracii a lidska prava. To jim dovoli testovat zbrojni systemy v polnich podminkach a zabrani za to kritice a odsuzovani kvuli niceni mest infrastruktury a zabijeni civilistu. Drony zabijeji kolem 90% civilistu, zbytek maji byt teroriste. Na mrtve se nehledi, ti nehraji zadnou roli. Svet pod vladou NWO nemuze a nesmi kritizovat USA, kterym je vsechno dovoleno. Stale vice sklouzavame do podruci NWO. Rizena jsou nejenom media a politici, ale i cele vlady. Lidem se lze a vsechno neprijemne pro USA se zalhava a zamlcuje. NGOs jsou zde, aby rozvracely rezimy a vyvolavaly pod rouskou demokracie obcanske valky, kdy se vyzbrojuji obe strany konfliktu. Cilem je zanest chaos, nenavist a destabilizaci celych zemi. Divide et impera! Jakmile se nejake zeme daji dohromady, ktere byly rozestvane anebo jim bylo hrozeno se strany USA, hned se meni USA politika a snazi se jim podbizet a nabizet spolupraci, aby vrazily klin do jejich spoluprace. To ted probiha s Cinou a Ruskem. Najednou prestavaji byt zememi, ktere chtely USA znicit. Je to zaludna politika, kterou maji ale ostatni zeme uz prectenou, a temhle navstevam Kissingeru a Tillersonum nedaji sanci. Jestli chteji USA uprimnou spolupraci, at nejdrive odstrani raketove zakladny na jejich hranicich, ktere tyto zeme ohrozuji a maji paralyzovat jejich balistickou obranu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*