Spojené království opět hlasovalo pro Brexit

Spojené království opět hlasovalo pro Brexit

Výsledky hlasování do Evropského parlamentu ukázaly významný úspěch pro pravicové strany. Agentura Sputnik vyzdvihla pět klíčových kroků volebního procesu ve Spojeném království, které se stále ještě připravuje na vystoupení z EU.         Navzdory pokračujícím nepokojům ve Spojeném království po oznámení, že Theresa Mayová odstoupí jako premiérka, Britové zřejmě potvrdili svou snahu vystoupit z EU, vzhledem k úspěchu Brexitové strany Nigela Farage v evropských volbách.

Nově vytvořené Brexitově straně Nigela Farage se podařilo získat 29 křesel, přičemž ubral hlasy konzervativní a labouristické straně.

Brexitová strana získala většinu hlasů na britském severovýchodě, východě a ve Walesu, včetně Cardiffu, který je tradičně územím labouristů.

Výsledky ukazují, že Brexitová strana překonala dokonce i výsledky britské Strany nezávislosti (UKIP), jež byla tehdy vedená Faragem a získala v roce 2014 27,5% hlasů.

Farage v únoru zaregistroval Brexitovou stranu poté, co koncem prosince opustil UKIP kvůli neshodám s přístupem a politikou strany. V dubnu uvedl, že využije evropské volby jako odrazový můstek pro svou stranu, aby bojoval za změny v politickém systému Spojeného království, které nedokázalo zajistit odchod země z EU.

Liberální demokraté skončili na druhém místě s 20,0% hlasů a získali 16 křesel v parlamentu.

Labouristická strana skončila na třetím místě s 14,1% hlasů a s 10 křesly, což mnozí označili za neuspokojivý výsledek vzhledem k tomu, že v posledních evropských volbách strana dokázala získat 25,4%.

Konzervativní strana získala přibližně 9,1% hlasů a jen čtyři křesla a umístila se až na pátém místě za Zelenými, což je nejhorší volební výsledek za její 185letou historii.

 

(Nigel Farage Foto: Twitter)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*