Sorosem financovaná nadace útočí na Polsko kvůli nelegálním migrantům

Sorosem financovaná nadace útočí na Polsko kvůli nelegálním migrantům

Nadace spásy (Fundacja Ocalenie) miliardářského investora a politického aktivisty George Sorose, která se připojila k síti radikálních levicových organizací s názvem „Abolish Frontex“, nyní obviňuje polskou vládu z nelidského zacházení s migranty, kteří se nacházejí na běloruské straně polsko-běloruské hranice.

Síť „Abolish Frontex“ požadovala zrušení hranic EU a někteří její členové dokonce napadli NATO za jeho postoj k Rusku a Číně. Soros v minulosti hovořil o potřebě, aby Evropa zrušila své hranice, a každoročně aktivně vynakládá miliony na financování pro-migrantských nevládních organizací a lobbistických skupin. Miliardář namířil svůj hněv proti konzervativním vládám, jako jsou vlády maďarského premiéra Viktora Orbána, které aktivně prosazují bezpečnou evropskou hranici a snížení počtu migrantů ze zemí mimo EU.„[Orbánův] plán považuje ochranu státních hranic za cíl a uprchlíky za překážku. Náš plán považuje ochranu uprchlíků za cíl a státní hranice za překážku,“ uvedl Soros v roce 2015. Ve stejném roce požadoval, aby Evropa přijala 1 milion žadatelů o azyl ročně v „dohledné budoucnosti“.

Nadace spásy v Polsku rozjela své útoky proti polské vládě po přistěhovalecké krizi na běloruských hranicích. Podle zprávy polského zpravodajského serveru Gazeta Polska weekly nadace také tvrdí, že migrantům bylo odepřeno jídlo, léky a voda.

Nadace spásy podpořila akce opozičních polských poslanců, kteří se pokusili prolomit kordon pohraniční stráže chránící hranici.

Nadace, jejíž činnost se překrývá s vyzbrojováním migrantů, které provádí Lukašenkova vláda, je nyní aktivní v síti „Abolish Frontex“. Síť požaduje zrušení agentury EU pro ochranu hranic Frontex, zastavení všech deportací a/nebo zadržování migrantů, plná práva na sociální dávky pro migranty a demilitarizaci hranic.

Jedna z přidružených nizozemských organizací dokonce vyzývá k vypálení zadržovacích středisek pro migranty. Další je proti kriminalizaci obchodu se sexem.

Síť „Abolish Frontex“ používá marxistickou terminologii obviňující Evropu z toho, že je založena na kolonialismu, otroctví a vykořisťování.

Nadace spásy prošla během let svého fungování výraznou proměnou. V 90. letech se soustředila na pomoc čečenským válečným uprchlíkům. V roce 2006 však pod novým vedením Piotra Bystrianina začala získávat finanční prostředky od Sorosovy nadace Otevřené společnosti a spolupracovat se skupinami LGBT, jako je například „Queer Tour“.

V roce 2020 vedla nadace kampaň za potraty na vyžádání a podpořila „Tým snů o potratech“, který usnadňuje zabíjení nenarozených dětí. Nadace nazývá současnou zvolenou polskou vládu diktaturou a tvrdí, že lidé utíkají z Polska kvůli porušování lidských práv.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*