Somálský migrant, který znásilnil devítiletou švédskou dívku, nebude deportován

Somálský migrant, který znásilnil devítiletou švédskou dívku, nebude deportován

Navzdory tomu, že byl 39letý somálský migrant odsouzen za znásilnění 9leté dívky a další 12leté dívky v malém švédském městě Norrköping, nebude čelit deportaci, protože se již stal v roce 2015 švédským občanem.

Ke znásilnění došlo 15. dubna letošního roku a podle švédského zpravodajského portálu Nyheter Idag, Ahmed M. zaútočil na devítiletou dívku, když šla domů ze školy.Somálský migrant vtáhl nezletilou dívku do křoví, donutil jí s nožem v ruce, aby si sundala šaty, zašpinil jí tvář a ústa blátem a pak jí znásilnil. Pachatel jí také svázal a škrtil svou 9letou oběť plastovými rukavicemi. Po útoku hrozil, že dívku a její rodinu zabije, pokud o znásilnění promluví.

Za své činy byl okresním soudem odsouzen k 11 letům vězení za znásilnění dítěte, únos a napadení.

„Uprostřed lesa jí sundal šaty a ušpinil jí blátem… Také jí dal násilím do úst vodu a hlínu a požadoval, aby to spolkla,“ stojí v dokumentech o jeho zatčení.

Kromě jedenáctiletého trestu odnětí svobody, což ve skutečnosti znamená podle švédských předpisů o probaci více než sedm let, musí Ahmed M. zaplatit 23 400 EUR jako náhradu škody způsobené devítileté oběti.

Nebylo to jeho první znásilnění.

Ahmed M. byl nedávno předčasně propuštěn po výkonu trestu odnětí svobody za zhoršené sexuální zneužití dítěte. V roce 2017 nalákal dvanáctiletou dívku do suterénu a ohrožoval jí nožem, který jí položil na krk. Potom ji přinutil, aby si před ním sundala šaty a pokračoval v znásilnění. V té době Ahmed M. také použil plastové rukavice, zatímco dívku znásilňoval.

Ahmed M., který byl předčasně propuštěn z vězení na podmíněný trest za sexuální zločin proti dvanáctileté dívce, již unikl deportaci v roce 2017, protože se stal v roce 2015 švédským občanem.

Za útok v roce 2017 byl odsouzen na 21 měsíců vězení, ale loni na podzim byl propuštěn na podmíněný trest poté, co ve vězení za brutální znásilnění strávil jen něco přes rok.

Přestože migranti představují jen malou část švédské populace, jsou ve statistice sexuálních trestných činů v zemi velmi zastoupeni.

V roce 2018 deník SVT uvedl, že 58 procent mužů v případech znásilnění nebo pokusů o znásilnění ve Švédsku během předchozích pěti let byli přistěhovalci narození mimo Evropskou unii, přičemž většina z nich pocházela ze severní Afriky, Jižní Afriky, Afghánistánu a Středního východu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*