Šokující výpověď Jima Sinclaira o nadcházející hyperinflaci, nadcházejícím ekonomickém kolapsu a důležitosti vlastnit fyzicky zlato.

Šokující výpověď Jima Sinclaira o nadcházející hyperinflaci, nadcházejícím ekonomickém kolapsu a důležitosti vlastnit fyzicky zlato.

Rozhovor Jima Sinclaira, pžezdívaného také „Mr. Gold“ pro Usawatchdog.com, ve kterém upozorňuje na nadcházející ekonomický kolaps, na nadcházející hyperinflaci a potřebě každého, vlastnit fyzické zlato.

Celý rozhovor a odkazy na zdroje.

Dobrý den, jsem Greg Hunter, vítejte na USAWatchdog.com
Dnes máme hosta, kterého lidé žádali, po dlouhá léta kdy dělám tyto reportáže, ani nevím kolikrát… 50x, 70x, 100x. A říkali: „Musíte sem konečně dostat Jima Sinclaira!! “ Ale pan Sinclair je téměř pořád na zahraničních cestách, mimo kancelář a zaneprázdněn, ale nakonec to klaplo a dostali jsme sem Jima Sinclaira z JS-Mineset nebo přezdívaného také: PAN ZLATO -(Mr. Gold) . Děkujeme, že jste přijal pozvání.

Děkuji Gregu.
Chci jen říci na úvod ještě trochu více. Jste často publikovaný autor, napsal jste spoustu knih, obchodoval na burzách s deriváty, vlastnil jste brokerské domy, jste multimiliardový investor, vlastníte zlaté doly – společnost Tanzanian Royalty Exploration (TRX na NYSE) … je to tak, že ano?

Ano, to je pravda

 • Říkají vám, pane Gold – Mr. Gold, jste vyhlášený odborník na zlato. Chtěl bych pokračovat v tomto úvodu ještě trochu déle. Udělal jsem si na Vás nějaký výzkum a analýzy atd. – a Vy jste v minulosti udělal několik opravdu monstrózních předpovědí na zlatě. V roce 1974, když zlato bylo pouhých $160 za unci, jste řekl, že se zlato dostane na $900 do roku 1980. A opravdu, dostalo se to tam, přesně na $887. Úžasná předpověď. Předpověď číslo 2 : na konci roku 2002, kdy bylo zlato na $360, jste řekl: do ledna 2011 zlato bude $1650 A ano, zlato bylo $1650 v létě 2011, v lednu to bylo 1570 dolarů. Nebylo to úplně přesně, ale trefil jste do černého. A tak to tady máme znova, ale předtím, než budete opět cokoli předpovídat, chci, aby lidé pochopili… ano je to dlouhý úvod, to je mi líto, ale já jsem tak nadšen, že Vás zde máme. Chci, aby lidé pochopili …a chci se vrátit k základům zlata, proč by lidé měli vlastnit zlato …. fyzické zlato?

Důvod je jednoduchý, zlato je pojištění. A proti čemu vás pojistí, je všechno, co má co dočinění s důvěrou…důvěra v papírové měny – dolar atd., důvěra v narůstající zadlužení, dokonce i enormní špionáž USA na naše spojence… V podstatě cokoliv, co může negativně ovlivnit důvěru v bankovky ($ atd.) je zajištěno / hedžováno a pojištěno zlatem. Ta Kombinace je Dluh – Dolar – Zlato. To jsou ovlivňující faktory, které se vztahují k důvěře. A ztráta důvěry ovlivňuje a vždy negativně ovlivňovala měny. A hyperinflace, událost, kterou očekávám, není událost ekonomická, ale měnová. Je to v podstatě ztráta důvěry (v měnu) ve velmi krátkém časovém období.

colapse

 • A vy si myslíte, že míříme do nějaké hyperinflace? Spousta velmi chytrých lidí si to myslí, jako John Williams, Eric Sprott…nedávno mluvili o kolapsu ekonomiky a hyperinflaci. Myslíte si, že dolar bude sražen?

Myslím si, že dolar bude sražen, tak jako i další měny a věřím, že jsme konečně zamířili k hyperinflaci. Ale co je to důležité, aby naše publikum pochopilo, že v každém období, kdy následovala hyperinflace, byla ekonomika ve velmi špatném stavu. Každý si myslí, že inflace má něco do činění s vysokou poptávkou, ale nechápou, že může nastat efektem nátlaku na náklady, kde náklady jsou vyšší, protože měny jsou ve zmatečných turbulencích a padají níž a níž. Toto je měnová událost. Je to spojené se ztrátou důvěry v měnu…dolar atd., což má za následek hyperinflaci. A zlato – bez jakékoliv pochybnosti v mé mysli, musí nutně jít výše. A právě zlato Vás pojistí proti této události.

 

 • Mnoho investorů mi píše a ptá se na cenu, půjde to ještě dolů, nebo jsem už zmeškal vlak atp…? Kdybych si měl zlato koupit atd.?… A musím vám říct, že nejsem trader/obchodník, ale vy jste. A znáte lidi, kteří to dělají sakra dobře. Ale také říkám lidem, že je to něco jako kvalitní pojistka. Ale, co říci někomu, kdo teprve nedávno koupil zlato – kdo to koupil za $1800 nebo před rokem za $1700? Držet zlato? A ti kteří zatím nic nemají, tak teda koupit zlato?
 • Velmi jednoduše. Jak můžete vědět, že zítra není TEN DEN „D“? Měli jsme tolik událostí, kdy nastal kolaps v našich ekonomikách, tak mnoho děr a příkopů. A nic se nezměnilo, je to ještě horší. Existuje tolik věcí, které by mohly vytvořit ztrátu důvěry. Finanční deriváty (cz), ještě horší. Dluhy, se neztratily, je to ještě horší, nyní dokonce rostou už exponenciálně (cz). Není zde jediný argument, že papírové měny vstupují do silného období. Ekonomické oživení je přímka, max. mírný rostoucí trend… ale velmi pomalu, je to velmi křehké, velmi snadno vykolejitelné. Všechno to ovlivňuje důvěru, důvěru v dolar a zlato se obchoduje v USD. Ztráta důvěry může významně přecenit zlato. Pevně věřím, že to již brzy nastane. A jakmile to nastane a zlato posílí o 20%, tak už se nevrátí zpět.
 • Takže to pak už nespadne znovu o 20%? Tak to myslíte?

Ano.


A jsem pevně přesvědčen, že tato poslední orchestrace propadu je velmi podobná dvěma obdobím v 70-tých letech, když cena zlata ostře klesla a investiční banky atp., jež jsou obecně a logicky považovány za anti-gold, vydělaly neskutečné zisky – v krátkém časovém období, tím, že hanily zlato, ale měly zlato mezitím nakoupeno.

 

 • V 70. letech mám na mysli, když jste řekl, v roce 1974 že půjdeme na $900, lidé si mysleli, že jste blázen…protože zlato šlo z $35 v roce 1971 na $160. A pak to šlo dolů z $200 jen na $100 v roce 1975 (o 9 měsíců později) a pak to trvalo téměř 3 roky, než se cena vrátila zpět k té $200 úrovni. A mám pocit, že vidím podobnou až šablonovou kopii, s tím co se děje v posledních několika letech. Byli jsme na maximu před více jak 2 lety na $1900, teď jsme byli na minimech kolem $1200 a plazíme se zpátky nahoru … to je ta šablona o které mluvíte?

Je to skutečně vážně tak, šablony reflektují chování lidí. Takže to, co vidíte, je stejná činnost a chování lidí. A odpověď zní: JE TO PŘESNĚ TO SAMÉ. Doslova a do písmene, není o tom pochyby. Ti, kteří vydělají nejvíce peněz na trhu se zlatem, v co nejkratší době, jsou VŽDY banky. Obvykle identifikované s touhou tlačit cenu zlata dolů. Vzpomeňte si před 2 lety a také před rokem, jaké měly banky květnaté předpovědi a kde šlo poté zlato – dolů, a nyní je to právě naopak.

 

 • A poslední otázka v tomto segmentu a pak se chci přesunout do širšího spektra.
 • Lidé říkají: hele, můžu si koupit papírové zlato -certifikát, jako třeba GLD, nebo nějaké jiné burzovní papírové zlato (ETF)…zlatý certifikát raději než fyzické? Jaký je váš názor, papír nebo fyzické?

Fyzické! Vzhledem k tomu, že banky a ETF – fondy , které nabízejí zlaté certifikáty, nemusí vždy nutně vlastnit fyzické zlato. Ve skutečnosti tyto společnosti vlastní zlato v různých formách finančních derivátů. A pohyb a půjčování zlata je kontrolován stejnými subjekty spojenými s oslabováním ceny zlata, jež jsme v poslední době byli svědky. Pokud burza papírového zlata tj. COMEX, nemá zlato a jejich zlaté zásoby jdou dolů… jak jsme nyní svědky, mohou obchody vypořádávat i v hotovosti tj. „cash settlement“. A jsou schopni…připraveni a vybaveni si vynutit, aby doručení protistraně bylo namísto zlata zaplaceno v hotovosti. Otázka papírového zlata, je vlastně otázkou fungování a struktury celého tohoto systému…..ale to je vše a znovu papír! Proto říkám znovu, přečtěte si prosím pozorně jejich Prospektus – (V.Obch.Podm. / Leták), než se rozhodnete pro ten „snadnější“ způsob – GLD (tj. papírové zlato). To není ten způsob! Toto je špatný způsob.

 • Takže, nejlepší způsob, jak mít zlato, je v ruce – ve fyzické formě – ve vašem držení.

To je ten způsob. Zlato Vám bude ultimátně dobře fungovat jen takto

 

 • OK. Zrovna jsem si říkal včera večer, a to jsem reportérem už dlouhou dobu…od 70. let. Nikdy jsem to takhle neviděl. Co jsem si uvědomil je, že lidé jsou úmyslně a záměrně ignorantní nebo záměrně sami sobě lžou nebo jsou až v popření skutečnosti, čemu vlastně čelíme, že čelíme něčemu skutečně nebezpečnému. A moje otázka na Vás je: kde teď jsme, čemu čelíme, co to je na co se lidé prostě odmítají podívat?

Čelíme destrukci a zničení papírových měn. Čelíme posunu Ameriky, jakožto nejvlivnější země na světě, téměř do podoby jakési „banánové republiky“. Čelíme v případě, že bychom ztratili sílu naší armády, propadu do ranku druhořadých zemí. V bankovním sektoru čelíme hrozbě „bail – in“ (cz) (= záchrana banky vklady vlastních klientů – pozn.), v porovnání s tradičním způsobem „bail – out“ (cz)(= kdy banky zachránil stát – pozn). Na individuální úrovni, kdyby nebyly poskytovány potravinové lístky (které dostává nyní 20 % Američanů – pozn.), budeme mít dlouhé fronty čekajících na jídlo zdarma. Kdyby neexistovala masírka pravidelného „vzdělávání“ každý večer, když se díváme na zprávy nebo na finanční televizi a to, že nám ono „vzdělávání“ říká, že je VŠE OK… Že špatný údaj z ekonomiky byl vlastně nečekaný, a že i negativní údaje, by nám měl dát důvěru, že brzy dojde k oživení v blízké budoucnosti…systém by už dávno zkolaboval. Údaje, na které se díváme, jsou tak zprofanované a neobjektivní. Počínaje již od 70.tých let, že si nedovedu představit, že by čísla nyní ukazovala např. objektivní inflaci. Nebo že by nám ukázala, že jsme ve skutečnosti v ne-zrychlujícím se oživení, což je už dle definice v podstatě zrychlující se recese / ekonomický úpadek.

 

 • Jste znám tím, že kde chodíte, tak bez bázně a strachu říkáte lidem: „odprostěte se od systému“ – zmírněte svou závislost na něm. A před čím lidi také varujete, je to, co jste právě zmínil – „Bail Ins“ – tj. záchrana bank vklady vlastních klientů. A pokud je mi známo už nyní to plánuje a je to uzákoněno (cz) MMF (Mezinárodním Měnovým fondem) i EU. Nejprve se to stane Evropě; na záchranu bank, použijí část Vašeho majetku, včetně bankovních účtů a dokonce se zvažuje i nemovitostní kapitál, když bude ještě chybět. Řekněte nám tedy, proč lidem říkáte, ODPROSTĚTE SE a zmiňte také otázku „Bail-in“.

Zcela jednoduše, protože peníze, které máte uloženy v bankách …a pozor – jedná se o platnou definici z britského zákona už z roku 1850, ale také dle kanadských a amerických zákonů….pokud vložíte své peníze do banky, stáváte se NEZAJIŠTĚNÝM VEŘITELEM této banky, peníze jsou od té doby vlastnictvím banky, vy jste věřitel – NEZAJIŠTĚNÝ VEŘITEL (cz). To je ještě horší nežli držitel dluhopisu. Takže po novu, věřitelé převezmou případné břemeno, ne daňoví poplatníci. To je způsob, jak se to veřejnosti „zabalí“ a prodá. Problém je v tom, že věřitelé jsou lidé, kteří sledují tento program. Věřitel je osoba, která si myslí, že jejich peníze v bance jsou jejich majetek. Ale v okamžiku, kdy jste dal své peníze bance (cz), to už není vaše aktivum. Stává se aktivem banky a vy se stáváte nezajištěným věřitelem. MMF navrhl ještě jedno další velmi důležité kritérium pro „bail
– in“ a to je to, že penzijní fondy mohou být znárodněny.

Nedávno se tak stalo v Rusku a v Polsku (cz) bez širšího komentáře médií. MMF se zdá být centrem veškerých změn, paní Lagardeová je hlasem změn v bankovním systému, který přesouvá váhu záchrany bank na střadatele…ať ti zaplatí ztráty. Lidé, kteří nyní sledují tento program, jsou ti, kdo budou platit za případné ztráty. To je třeba vzít v úvahu. V případě Kypru se jednalo o ztrátu 83 % vkladů.

Vzhledem k tomu, že bankovní akcie, jež dostali, jsou bezcenné, nemůžeme je počítat jako peníze. Ztráta byla katastrofální. A co bylo zajímavé je….jak měli např. zemědělci platit za krmení svých zvířat, jak výrobce zaplatí svým zaměstnancům, jak manžel dá peníze na nákup manželce, když mohl po týdny vybrat jen 200 EUR? Takže příklad Kypru, malého ruského ostrova, jež předstírá, že je evropský, je ve skutečnosti šablona, jak se to použije i tady v USA. „Bail -in“ je již zákon, písemně uzákoněn a podepsán v rozpočtech mnoha zemí (Kanada, USA -FDIC , BoEngl. a od 27.6.2013 také EU), stejně jako je už uzákoněn v oficiálních dokumentech(ke stažení) BIS = Bank of Intl. Settlements, Banka pro mezinárodní vypořádání v Basileji, matka všech centrálních bank. Lidé se jen potřebují probudit, aby se podívali a uviděli, že jsou na cestě si ublížit. Takže, pokud se neodprostíte od systému a budete sedět se svými vklady v bance nebo máte spoustu peněz na makléřském účtu – což jsou v podstatě zase banky, vyloženě riskujete. Tyto instituce, si před pár lety (2008) vzaly peníze od vlád (USA a EU) a nyní se jeví, že bouchnou znova a připravují se na to. Ve skutečnosti k tomu ale poslouží Vaše peníze nebo peníze vašeho brokera – což jsou zase Vaše peníze, ale to vše může postihnout i Váš další vlastní majetek.

 • A pro každého, kdo si myslí, že se to nemůže stát zde v USA, že je to „tam“ v Evropě…na Kypru, nebo v Polsku nebo Rusku.„To se nám v Americe nikdy nemůže stát“…tak mám pro Vás špatnou zprávu. Podle FDIC – Federální depozitní garanční fond, máme ve vkladech $10 bilionů a je absolutní nesmysl, že by FDIC, která má ve fondu pojištění …celé toto ..něco jako $33 miliard (0,3%) by mohla někoho garančně zajistit.
  Vláda nemůže zachránit všechny a nebude tisknout tolik peněz. To by byla katastrofa, pokud by natiskli tolik peněz, že ano?

Vláda určitě nemůže učinit všechny šťastné, ale my uděláme banky šťastné. Je to opravdu narušení zdravého rozumu, zůstává Vám rozum stát…. všechny ty jejich neustálé spekulace, extrémní bonusy, vysoké platy a zbohatlíci tohoto světa – je mi z toho na blití. Ale to nebude mít vliv jen na daňové poplatníky, ale na každého, kdo má vklady v bankách – a to se blíží. A USA nejsou izolovány.

 

 • A to nás přivádí na téma kvantitativního uvolňování – QE (tištění peněz). Zrovna jsem sledoval Business TV – CNBC, kde komentátor pan Lieseman říká: „Nyní se bude tištění peněz brzdit, nejpozději v roce 2014…to je odhad“
 • … A to mě vede zpět k jedné z vašich předpovědí. Když začali QE1, to jsem vás ani neznal. To bylo v krizi v roce 2008, to jste odvážně prohlásil: „jakmile začne první kolo tištění peněz, tak jsme na QE do nekonečna, nikdy se to nezastaví!“ A zajisté, nikdo nehodlá přestat tisknout peníze – první kolo QE1 – > pak QE2 – > operace Twist – kde jsme nyní -> QE3…. a FED říká: omezíme to, neomezíme to, budeme omezovat, nemůžeme omezovat, takže mě to přivádí k další otázce: Jaký je váš názor na QE ? Zastaví to? Jaký máte názor na nekonečno…tištění peněz do nekonečna?

Co je to limit QE – tištění peněz? QE má limitaci ke stavu dolaru a dalších papírových měn a to je vázáno na co? Na důvěru. A ta je vázána na co? Co by se stalo, kdyby nastala ztráta důvěry? Vyšší cena zlata! Je zřejmé, že nebudeme schopni snížit úroveň zadlužení. Ekonomika není v udržitelném oživení, naopak. Evropa také není v udržitelném oživení.
Jsme v situaci, která je tak špatná, nebo dokonce ještě horší, než v roce 2008. Před námi je tolik děr, tolik příkopů, že to bude jenom zázrak, pokud se to udrží pohromadě. To vše ovlivňuje důvěru, ale v multiplikované míře v porovnání s problémy, kterými jsme prošli v roce 2008.

 

 • Chci přejít na další otázku a to je to co jste řekl o ceně zlata…a bavíme se o předpovědi dlouhodobého spektra, ne o krátkodobé spekulaci. Jak jste řekl, nebudeme přece obchodovat nebo dokonce spekulovat se zlatem, to je jako pojištění, s našim pojištěním se nespekuluje chápu to správně?

Určitě, soupeřil byste navíc proti nejchytřejším mozkům světa a k tomu ještě nejste insider – máte informace možná až z druhé ruky, a pokud nejste uvnitř, nemůžete v této (spekulativní) hře vyhrát.

 

 • Takže nejlepší způsob je, jít a koupit si zlato, mít to v ruce a držet.

A nenakupovat to „na páku“ – margin. Žádné půjčky na cokoliv spojené se zlatem…fyzické zlato, nebo zlaté akcie. Žádné páky, nebo půjčky, nic takového.

 

 • Vy jste řekl na svých webových stránkách JSMineset.com, něco hluboce smysluplného… „to že zlato půjde nahoru, to není spekulace, to je politické rozhodnutí“… A nyní, když se podíváte, jak Čína dováží stovky tun zlata měsíčně jen v tomto roce samotném a k tomu jsou ještě největší těžařskou velmocí zlata na světě, ale nic z toho neprodávají ani nevyvážejí.. .Drží všechnu svou produkci zlata a navíc importují 900 tun, 1000 tun ročně. Řekněte mi něco o vaší dlouhodobé predikci a o tom, že zlato půjde nahoru, protože to je politika, že se nejedná o spekulaci.

Dlouhodobá předpověď zlata je založena na emancipaci – osvobození fyzického kovu od papírového zlata, které stále mylně určuje jeho cenu. A nástrojem emancipace jsou futures a derivátové burzy. Neboť jestliže sklady těchto futures a derivátových burz jsou poloprázdné a nyní ani nelze počítat s tím, aby realizovali normální fyzické dodávky, musí proběhnout změna. A budeme muset provést změnu i ve smlouvách, jinak hrozí těmto burzám kolaps – selhání.

 

 • A otázka pro Vás, dovolte mi, abych Vás přerušil právě zde. Přichází den kdy COMEX (největší burza papírového zlata – Chicago), nebo LBMA (londýnská burza drahých kovů), nemůže a ani nebude moci dodávat fyzické zlato, jak o tom mluvíte?

Absolutně ANO !
To je také důvod, proč jsem přijal pozici výkonného předsedySingapore Gold Exchange(největší alternativní burza zlata na světě, po „papírovém“ COMEXu a LME)

 • WOW – Páni!

… a tato zlatá burza obchoduje pouze fyzické zlato, ne futures / derivátové nebo tzv. papírové zlato. A zde v podstatě obchodujeme pouze přímé kontrakty fyzického kovu, protože emancipace – osvobození fyzického zlata od papírového zlata umožní jeho skutečné ocenění, což současné manipulace maskují. Pane Gregu, já jsem to dělal – po dlouhá léta, ano manipuloval jsem cenu zlata. To že jsem to manipuloval směrem nahoru, ze mě nedělá lepší osobu, než ta, která zlato nyní manipuluje směrem dolů…je to pro mě jako reinkarnace, když jsem to dělal před 35 lety.

Tak například, vše co jako velký hráč uděláte, je že přijdete a dáte BID – poptávku na koupi roční produkce zlata. Jasně, že vám to nikdo neprodá. Nikdo to nemá. Obchodníci začnou zdrhat, ceny stoupají prudce nahoru a oni, jako blázni začínají zkupovat kontrakty navzájem od sebe. A v současném období je to tak, že to sundají. Srazí cenu dolů, tím, že nabízí 3 roky produkce zlata v době, kdy je navíc velmi málo likvidity. To jsou ty – nám už známé okamžiky prudkých minutových propadů. To lze ale dělat jen s papírovým zlatem, to nelze dělat v případě fyzického kovu. Kdo by prodával 3 roky produkce zlata během několika okamžiků? Jedná se jen o papír, protože v opačném případě – fyzického zlata musíte učinit dodání. Singapur Gold Exchange pod mým vedením bude dávat peníze do 3 dnů oproti prodeji a fyzické zlato ihned – za hotovost.

 

 • Jinými slovy, nikdo nemůže přijít a říci… máme 5 milionů uncí zlata na prodej, rádi bychom to prodali dnes u vás na burze zlata v Singapuru. A vy řeknete, v pořádku, ale přivezte to sem a dnes. Rádi bychom to viděli.

Ano, nebo složte ekvivalent peněz, které představuje dodání do 3 dnů.

 

 • Takže to bude znamenat konec prodejů papírového zlata, konec spekulativních „nahých shortů“? Konce tlačení ceny zlata směrem dolů stiskem tlačítka? Ale zase stejně to bude fungovat i směrem nahoru. Chcete koupit? Skvělý, kde jsou vaše peníze.

Tento nový typ burzy se už nyní odehrává i v Rusku, které začínají s výměnou hotovosti za zlato – na ruské burze; a je dalších 5 různých lokalit po celém světě – jako Shanghai, Soul atd. Singapur bude ale vedoucí burzou fyzického kovu. Tak tedy, tato emancipace – osvobození, myslím tím událost emancipace fyzického zlata, bude mechanismus nalezení skutečné ceny fyzického, ne papíru. Trh s fyzickým zlatem bude mnohem jednodušší a průhlednější, s fyzickým zlatem bude mnohem těžší falšovat nabídku a trh. Fyzické zlato se stane tím správným produktem uchování hodnoty. Jinými slovy, cokoli proti hodnotě. To je to, co bývalo standardem, to je to, co standard je! Takže teď země jako Čína….pokud si vezmete tužku a označíte všechna místa světa, která ocenění své zlato za tržní cenu, ten nesmysl převzatý od USA. Zjistíte, že polovina zeměkoule ocenění své zlato za tržní cenu, včetně EURa, …ale ta cena není správná. Zlato se stane něco jako náhrdelník. Náhrdelník měn, které jsou připoutané ke zlatu, zemí které provozují svůj business korektně. A které mají přebytky rozpočtů potřebné na nákup zlata. A hodnota jejich měn bude tímto velmi silně ovlivněna, avšak ne automaticky, ale ovlivněna množstvím drženého zlata. To je také důvod, proč Čína a Rusko a další, kupují tolik zlata. V roce 2016 vidím první Velký Reset (globální změna fungování sytému – pozn.) Očekávám, že země třetího světa – BRIC (Brazílie, Rusko, Indie, Čína -pozn.) tehdy udělají první návrh, ale ten bude zprvu ignorován USA. Ale do roku 2020 bude tento Velký Reset pevně na svém místě a bude se pravděpodobně prohlašovat, že to byl vynález Západu. Bude to podobné jako v 50-tých letech, kdy začala velká průmyslová a zemědělská expanze. Zlato bude $3200 až $3500 ještě před začátkem Velkého Resetu. Co bude po Velkém Resetu, nechám na jiných lidech.

 • Jak bude Velký Reset vypadat? To budou ony „bail –ins“ (záchrany bank vklady vlastních klientů), konfiskace penzijních fondů, kolaps dolaru a dalších měn….nebo to je onen Velký Leveling?

O čem mluvíte je Velký Leveling. Už jsme prožili Velký Výplach (Great Flushing), to byl krach Lehman Brothers (v r. 2008 (cz)) a dalších bank v USA a EU. Velký Leveling začne příští rok, v r. 2014 a bude zahrnovat vše, co jste právě zmínil.

 

 • Vysvětlete mi, co tedy ten Velký Leveling je?

Podívejte, neexistuje, aby střední třída sdílela (ty nyní omezené) příjmy s bohatými lidmi – elitou. Poté co jsme se úplně zbavili „modrých límečků“ tj. pracující dělnické třídy, ta už v podstatě neexistuje… Jděte se například podívat do Detroitu a pokusit se něco najít. Takže nastal čas, abychom se zbavili té – relativně pohodlné třídy „bílých límečků“ tj. nedělnické profese / „kancl. krysy“ – pozn. To jsou lidé, kteří mají slušné živobytí a pracují pro korporace. Great Leveling se nastartuje jednou z těchto událostí: vrcholem a pak krachem akciových trhů nebo náhlým růstem úrokových sazeb nebo kolapsem jedné z hlavních měn způsobenou ztrátou důvěry, vnucenou a související s extrémním výprodejem dluhopisů. S tím souvisí onen “ bail in“ (záchrana bank vklady vlastních klientů) – zákony o účetnictví s tím už počítají a patřičně to zohledňují. Tudíž se to použije. Takže po Velkém Levelingu, fázi, která by měla nastat mezi roky 2014 – 2016, země BRIC které nyní masivně hromadí zlato a mají v podstatě mnohem silnější ekonomiky, tak budou schopny přivést své obyvatele na spotřební funkci. Až dosud to byli rolníci, neměli nic, ale také žádné dluhy. Ale teď a to je ten Velký Zázrak, budou vytvářet miliony a miliardy nových spotřebitelů. Základní síla jejich rovnice, jejich strategie, je mnohem větší než to takzvané údajné ekonomické „oživení“ ekonomik, které jsme měli na Západě. Kde tyto země BRIC kráčejí, je kde zlato odráží skutečnou hodnotu měn. Ale USA, zatím stále tvrdí: „jděte k čertu“, my jsme USA, my máme dolar a my vás nebudeme poslouchat. Ale během tak čtyř let, západní svět spadne na úroveň BRIC – to bude Velký Leveling.

 • Když mluvíte o tomto Velkém Levelingu, lidé utrpí velké ztráty, akciový trh propadne. V den, kdy se oznámí konec tištění peněz, jak tomu bylo teď v červnu, propadne akciový trh? Tam je nyní všechno to bohatství, že ano? Že si opravdu Američané myslí, že můžou odejít z tohoto „kasina“ se všemi svými penězi?

Likvidita byla vždycky pohonem akciových trhů, ale i důvod k obavám. Nemáme zatím hyperinflaci, ale zajisté máme hyper-likviditu tj. spoustu volných peněz. Musíme přiznat, že všechny ty biliony rozhodně nesedí na běžných účtech. Takže nacházejí umístění a hodnotu na akciovém trhu, tak jako tomu bývá. Ale zrovna za minulé období roku, je nejlepší index akciových trhů burza v Zimbabwe (+ 62 % p.a. pozn.) Nevím, jestli je to správná volba. A podobným důvodem, že jsou nyní všechny burzy tak silné, je subjektivní vědomí o tom, co vlastně hyper-likvidita znamená, pro všechny akciové trhy. Ale co je podstatné je, že všechny burzy najdou svůj vrchol. A když ho najdou, tak je propad vždy obrovský. Akciové trhy jsou dnes dle všech měřítek přetížené, nadhodnocené. Můžou se stát ještě více přetížené až šílené, ale propad se brzy blíží.

 

 • Z čeho máte největší obavu? Proč chodíte kolem a kolem a říkáte lidem, aby se oprostili, vypadli ze systému? Shrňte to do pár vět.

Mám obavu z komfortu v náš bankovním systém! Tento komfort není na místě.

 

 • Myslíte si, že lidé mohou přijít o všechny své peníze?

Myslím, že lidé můžou přijít, alespoň to, co bylo ztraceno na Kypru. Tj. 83 % …
A tohle moje poslední otázka na vás.

 • Každý čeká na tu velkou predikci ve zlatě. Co očekáváte ve střednědobém horizontu, co bude zlato dělat v příštích 3-5 měsících?

At’ se raději dostane nad $1650. Což je stěžejní bod. Poté bude stoupat k $2400, poté ještě poklesne a pak budeme růst k $3200 až $3500, než se dostaneme k Velkému Resetu.

 

 • A to je tedy před rokem 2016, takže si myslíte, že zlato se může dostat na $3500 před rokem 2016?

Ano, pane. Lidé tedy budou konečně zběsile nakupovat zlato a bankéři to konečně začnout tlačit nahoru?

Myslím si, že zlato si žije svůj vlastní život a má své vlastní zainteresované. A mé výpočty a analýzy na cenu zlata nejsou založeny na tom, že se celý svět vrhne na zlato jako na primární investici, ale spíše na tom, že ti kteří o něj mají obvykle zájem a je jim blízké, ztratí strach ze současného trhu. A tento strach se zrodil onou manipulací, která dostala zlato z $1900 na současných $1200, ale se zdá, že jsme u dna.

 

 • Co je vaše velká predikce na zlato? Co je ta velká předpověď Jima Sinclaira na zlato?

….Jsem z toho skoro v rozpacích, to říci…Zlato…emancipované zlato, to je to kritérium, fyzické zlato emancipované – osvobozené od papírového zlata, jež pevně věřím, že brzy nastane, bude mít hodnotu $50.000 dolarů unci.

 

 • Musíte to říci ještě jednou…

Osvobozené tj. emancipované zlato, fyzické zlato emancipované od papíru, zrodem všech těchto nových burz fyzického zlata, ve kterých se také angažuji…tak výsledkem bude fyzické zlato za 50.000 dolarů!

 

 • A pro každého, kdo si myslí, že jste blázen, tak jste udělal podobné předpovědi v 70-tých letech. Poté, co to šlo zlato z $35 na $160, předpověděl jste přesně, že půjdeme na $900. Pak, v roce 2002, kdy to bylo $300 jste říkal, že zlato bude $1.650, a tak se stalo…dokonce vysoce nad to. Takže teď, $50.000 dolarů.

 

 • Hrozí, že nám konfiskují zlato?

Po roce 2016, po Velkém Resetu je má předpověď $3500. Poté, když bude zlato emancipované..$50,000. Důvodem pro konfiskaci zpět ve 30-tých letech (1933 Executive Order 610, president Roosevelt – pozn.) to bylo to, že zlato bylo v té době vlastně QE – Kvantitativní uvolňování = tištění peněz. Amerika musela mít více zlata, abyste mohli vyrobit více papírových peněz. Nyní tento scénář už neexistuje. Nevěřím, že zlato bude zabaveno. Ale přijdou na řadu asi majetkové daně, když dojde k emancipaci zlata a zlato bude za „nehorázné ceny“ a máte zlato oficiálně deklarované, tak ano. Daň z bohatství, asi do určité míry, ale ne 90 %.

 

 • Dobře, pan Jim Sinclair. Jste Mr. Gold – JSMineset.com, nyní navštěvuji váš web téměř každý den. Děkuji mnohokrát, že jste nám poskytl toto rozsáhlé interview. A jen proto, aby lidé věděli, to že vám říkají Mr. Gold… to je opravdu skoro urážka. Když obchodujete zlato, z mého úhlu pohledu a sám znám lidi, kteří to dělají velmi dobře a vím co musí znát a studovat ….. musíte znát vše ohledně měn, geopolitiky , akcií, dluhopisů, QE, vládních záležitostí, musíte vědět všechno. Musíte podrobně prostudovat v podstatě vše, aby jste mohl přijít s těmito předpověďmi. Jsem opravdu rád, že jste přijal naše pozvání do programu USAwatchdog.com, učinil jste hodně lidí šťastnými nebo je probudil, že jste se k nám dnes připojil. Děkuju mnohokrát.

Nemáte zač, děkuji.

Video rozhovoru.

zdroj : youtube.com

 

 

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*