Šokoval vás ve Slavíku Ortel? Mně spíš šokoval Pekař

Šokoval vás ve Slavíku Ortel? Mně spíš šokoval Pekař

Ortel – 2. místo v kapelách. Tomáš Ortel – 2. místo ve zpěvácích. Všichni cítíme, že než anketou kvality umělců je toto anketa názoru. Ale Stalo se. Ortel má stříbra. „Kmen“ promluvil. A je to dobře. Je to názor hlasujících.

Těsně před tím, než Tomáš O. získal druhé stříbro večera, se objevem stal Pekař. Nevyznám se tolik v pop music, ten člověk mi nic neříká. Poslouchám to, co mi padne do ucha, co se ke mně dostane a líbí se mi to a Pekaře neznám. Ale již nyní vím, že budu bedlivě sledovat ne jeho hudbu, ale to, co říká. Budu si dávat pozor, jestli náhodou nekoketuje s levicovými extremisty nebo podobnými ideologickými cenzory.

Proč? Protože při převzetí řekl: „Doufám, že nebudou v budoucnu dostávat prostor lidi, kteří tu podle mně nemají být.“ A víte co? I kdyby Tomáš O. na koncertech otevřeně hajloval (což prokazatelně minimálně dvacet let nedělá), nebudu se jej obávat. Tihle lidé jsou neškodní, protože vzdávají holt mrtvé nechutné modle.

A Ortel tohle hlavně nedělá. A možná jsou trochu rasisti. Podle textů. Ale nemám sebemenší podezření, že by Tomáš nebo někdo jiný z kapely chodil po ulici a bil lidi za barvu pleti. Ale Pekař prokázal hlavní hrozbu pro společnost – zákazy, cenzuru, blokace, dehonestaci – prostě ukončení komunikace – izolaci nepohodlného.

Dělali to komunisti, nacisti (Židům a Cikánům – hodně drsně) a dělá či dělala to každá ideologická potvora, která chce/chtěla ovládnout svět, například prorok Mohamed. Ten izoloval, nenáviděl a pak zabíjel. Když budeme zakazovat lidem hlasovat pro někoho pouze na základě názorů toho, pro koho hlasují, to je demokracie? To je v pořádku? Rozhodně ne. Někdo jako Pekař nemá ani minimální nárok mluvit do toho, kdo se má účastnit nějaké ankety.

Proto já vyjadřuji obavy nad tím, co v budoucnu vysloví či udělá Pekař. Také bude vyhrožovat klubům, kde zahraje Ortel, že tam sám vystupovat nebude, jako to udělal Koller? Řekl bych, že po „populárním“ hlasování je zde na místě otázka, zda by spíš Ortel neměl být ten, kdo si vybírá kluby. Zajímavé totiž je, že ačkoliv si někteří myslí, že pro Ortel hlasují jen pomatenci, aby protestovali, je každý jejich koncert o stovkách i tisícovce míst beznadějně zaplněný…

(Kapela Ortel Foto: Facebooková stránka skupiny)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

  • Doporučení pro ty, kteří hudební produkci muzikanta a zpěváky Bangy poslouchají a chodí na jeho vystoupení. Choďte v plném počtu, když se vám to líbí, my vám do toho mluvit nebudeme, ale nekecejte nám do toho, komu dáme svůj hlas v soutěži Zlatý slavík..

  • · Edit

    Promiňte dodatek, po internetu teď kolují texty rádoby zpěváka Radka Bangy. Četl jste je? Líbí? Je to člověk s morálním právem hodnotit? Jste s ním na jedné lodi….

  • · Edit

    Pane Bezděk, víte co je to fašismus?Můj táta proti němu bojoval, proplazil se přes Duklu a líbí se mu Ortel. Je mu 90. Viděl jste v médiích, jak se chovají migranti v zemích, kde žádají o azyl. Víte, co nás říkají? Pokud ano, pak nejste normální.

  • Zákon akce a reakce platí i v oblasti umění. Jestliže stát podporuje přímo nebo prostřednictvím nevládních organizací menšiny na úkor většiny, většina na to zareaguje. Kdyby měli všichni stejná práva a povinnosti, nebyla by poptávka po prezentaci takových názorů.

  • Proč získali popularitu ? Asi svými texty něco národu sdělují a ,mnohdy důležitého. A to se nelíbí patolízalům a rádoby umělcům, kteří jim popularitu závidí. A tak smetánka na slavících ukazovala odpor a nevzala na vědomí, že demokraticky zvítězili. Myslím, že budou do budoucna učiněna opatření, že se to už nesmí stát a možná bude i někdo potrestán . Pražské kavárně, sluníčkářům a neziskovkářům, kteří jsou královsky podporováni Sorosem se jejich úspěch určitě nelíbí a nehodí se jim do jejich politických agitek. A co demokracie., kterou se všichni ohání. Myslím, že bude nastupovat tvrdá cenzura, která se už plíživě připravuje. A co Karel Kryl ten se asi podivuje nad blbostí lidskou, kdy určité masy nepřemýšlí a to co jim je záměrně už od školních let bulíkováno to považuji za vrchol demokracie..

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*