Šojgu: Rusko zabilo v Sýrii 133 000 teroristů a porazilo ISIS

Šojgu: Rusko zabilo v Sýrii 133 000 teroristů a porazilo ISIS

Ruská vojenská operace proti teroristům v Sýrii byla nezbytná a pomohla zachovat syrskou státnost a porazit Islámský stát, prohlásil ruský ministr obrany generál Sergej Šojgu.

„Někdy v průběhu probíhajících diskusí vyvstává otázka, zda Rusko udělalo správnou věc, aby převzalo tento obtížný úkol. Ale pokaždé existují důvody, které je třeba říci: Mise v Sýrii byla nutná a rozhodnutí zahájit vojenskou operaci bylo správné, možná to byla dokonce jediná možnost, “uvedl Šojgu v článku pro noviny Krasnaja Zvezda ministerstva obrany, věnovaném k pátému výročí ruské vojenské operace v Sýrii.

Aktivní fáze ruské vojenské operace trvala 804 dní, od 30. září 2015 do 11. prosince 2017. Před zahájením operace ovládali teroristé přes 70% území Sýrie a postupovali všemi směry, zatímco provládní jednotky byly nuceny ustoupit.„V určitém okamžiku se ukázalo, že tato síla [Islámský stát] představuje přímou hrozbu nejen pro celý region, ale pro celý svět, včetně Ruska.“ Byla to organizace, která plánovala přinutit celé lidstvo dodržovat její pravidla, “dodal Šojgu.

„Syrské ozbrojené síly s podporou ruského letectva osvobodily od teroristů 1 024 obydlených oblastí. V důsledku toho vládní jednotky a jednotky sebeobrany znovu získaly kontrolu nad 88% území země,“ pokračoval ministr obrany.

Šojgu poznamenal, že se Rusku podařilo zabránit zhroucení syrské státnosti, zastavit válku, porazit Islámský stát a také zasadit velkou ránu celé mezinárodní teroristické síti tím, že přerušilo její zásobovací kanály.

V důsledku operace bylo navíc více než 3000 držitelům ruských pasů, kteří se připojili k teroristickým organizacím bojujícím v Sýrii, znemožněno vrátit se do Ruska a pokračovat v teroristických aktivitách. Z geopolitického hlediska se Rusku podařilo udržet rovnováhu sil na Blízkém východě a stalo se klíčovým garantem regionální bezpečnosti.

„Úkol stanovený nejvyšším vrchním velitelem před pěti lety byl úspěšně splněn. Mezinárodní teroristická organizace Islámský stát přestala v Sýrii existovat, žádnému z teroristů se nepodařilo najít cestu do Ruska,“ řekl ministr obrany.

Podle Šojgua byl Islámský stát v Sýrii zcela poražen.

„Navíc lze s naprostou jistotou říci, že celá síti mezinárodního terorismu byla zasažena velká rána, když byly narušeny její finanční zdroje a systém zásobováních zdrojů,“ dodal.

Ministr obrany prohlásil, že dalším důležitým výsledkem ruské operace je spolehlivá bariéra, která brání teroristickým skupinám rozšířit se na další území, zejména do sousedních zemí. Kromě toho operace v Sýrii prokázala schopnost Ruska úspěšně hájit své národní zájmy na jakémkoli místě planety a jeho připravenost poskytnout vojenskou podporu svým spojencům a partnerům, prohlásil Šojgu.

Podle jeho názoru operace také posílila ruskou roli na mezinárodní scéně a překazila snahu jeho soupeřů politicky a diplomaticky Rusko izolovat. Od doby, kdy Rusko zahájilo vojenskou operaci v zemi, bylo v Sýrii zabito více než 133 000 teroristů, dodal ruský ministr obrany.

„V důsledku náletů a úderů řízenými střelami s plochou dráhou letu bylo zničeno 133 542 teroristických zařízení, včetně 400 nelegálních ropných rafinérií a 4 100 tankovacích stanic. Bylo zabito celkem 865 teroristických válečných vůdců a přes 133 000 ozbrojenců, včetně 4500 ozbrojenců ze zemí Ruské federace a SNS,“ řekl Šojgu.

„Tyto ozbrojené formace měly ideologicky oddané členy se slušným vojenským výcvikem, kteří se postavili proti zbytku světa. Ve skutečnosti je lze popsat jako první armádu teroristů na světě – dobře organizovanou a sevřenou, s řádným výcvikem a dobrou výzbrojí,“ dodal Šojgu.

Letadla ruských vzdušných sil provedla od začátku operace přes 44 000 bojových výpadů. Podle ministra obrany pověřil ruský prezident Vladimir Putin ruskou armádu likvidací teroristických skupin v Sýrii a zabráněním návratu teroristů ruského původu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Šojgu: Rusko zabilo v Sýrii 133 000 teroristů a porazilo ISIS

  • · Edit

    gratuluji, opět jste zachránili svět před západními, pedofilními, podřadnými korporacemi, co vyzbrojují teroristy, aby byla všude chudoba

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*