Smrtící perník

Smrtící perník

Za večerkami a obchody s textilem se skrývá odvrácená tvář vietnamské menšiny. Kromě spotřebního zboží šíří Vietnamci v Česku také jedovatý byznys. Podle Národní protidrogové centrály představitelé této národnosti fakticky ovládli český trh s pervitinem.

Je zbytečné to skrývat – Česká republika má problém s menšinami. Soužití české majoritní společnosti s Romy není dvakrát ideální. Nepokoje na Šluknovsku jsou dávno minulostí, ale situace na severu Čech, ale také v dalších krajích, se nezlepšila. Naposledy média psala o tom, že příslušníci romské menšiny terorizují vesničku na Domažlicku. A neschopné úřady si neví tradičně rady.

Málo koho proto překvapí, že k Romům mají Češi velice negativní vztah. V nedávném sociologickém průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), který zkoumal vztah Čechů k národnostním skupinám žijícím v České republice, se Romové umístili na posledním místě. Sympatie k nim vyjádřila pouze 4 procenta respondentů.

Naopak k představitelům vietnamské menšiny má česká majoritní společnost vřelý vztah. Naši Vietnamci pracují, měď je nepřitahuje a nemají problém s dodržováním nočního klidu. Podle průzkumu s nimi sympatizuje celá čtvrtina obyvatel České republiky. Čechům jsou sympatičtější než Ukrajinci nebo dokonce příslušníci nám blízkého slovanského národu – Srbové.

Pokud ještě před pár lety byla jediná výtka směrem k vietnamské menšině to, že zohyzďují náměstí menších měst obchody se zbožím různé kvality a vzhledu, nyní Češi přestávají na Vietnamce pohlížet pouze jako na milé majitele koloniálků. Ukazuje se, že se stále častěji zabývají také jedovatým byznysem.

Nová výroční zpráva Národní protidrogové centrály, která před oficiálním zveřejněním unikla do médií, uvádí, že vietnamská komunita v Česku zcela ovládla trh s pervitinem. Pokud ještě před šesti lety paběrkovala a na výrobě „perníku“ měla pouze pětiprocentní podíl, loni Vietnamci „uvařili“ zhruba tři čtvrtiny celkového množství drogy. Jedná se o 72 procent pervitinu ve výrobnách střední velikosti a dokonce o 85 procent ve velkých průmyslových varnách.

„Čistě statisticky vzato, stále v České republice převažují pachatelé drogové trestné činnosti s českou národností. Pokud se podíváme do specifických částí toho drogového byznysu, a to je právě produkce pervitinu a marihuany, tak podíl kriminálních skupin občanů původem z Vietnamu je velmi markantní. Je markantní jak v pervitinu, tak marihuaně,“ sdělil ředitel Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych Českému rozhlasu.


Podle názoru hlavního bojovníka s drogovým morem jde produkce velkoobjemových výroben pervitinu k západním sousedům – do Německa, Rakouska a menší část i do Polska. „Už se to pomalu přestává týkat spolkových zemí Saska a Bavorska, ale je to problém, který se týká i spolkových zemí, které jsou dále od naší hranice,“ dodává.

Meziročně podíl vietnamských gangů na českém drogovém trhu se zvýšil přibližně o 15 procent. Podle Frydrycha nový trend souvisí s tím, že po droze v zahraničí zvané „crystal“ se zvýšila poptávka právě u našich západních sousedů.

Jak dodává šéf protidrogové centrály, laboratoře s největším objemem se nejčastěji objevují v severozápadním pohraničí a ve velkých městech. Policie v minulém roce odhalila osm velkých varen ovládaných Vietnamci a tři provozované Čechy. Poslední velký úlovek se policistům podařil v polovině dubna. V Sadově na Karlovarsku byla objevena malá továrna na pervitin. Při zásahu ochránci zákona nalezli desítky kilogramů drogy a dalších chemikálií, ze kterých se pervitin vyrábí. A znovu o sobě dala znát vietnamská stopa – v souvislosti se zásahem byli zadrženi tři Vietnamci.

Jaké následky může mít pro české Vietnamce cejch drogových dealerů chápe Česko-vietnamská společnost. Její předseda Marcel Winter nedávno zveřejnil výzvu, ve které apeluje na vietnamskou menšinu, aby se vůči obchodníkům se smrtícím zbožím ostře vymezila.

„Nechci, aby umírali čeští občané i občané EU na pervitin od vietnamské narkomafie, která si z ČR chce udělat drogovou žumpu Evropy, protože ve Vietnamu by jim hrozil trest smrti. Nechci, aby jste kvůli nim jednou museli opustit naši vlast jen proto, že jste byli k několika stům vietnamským drogovým kriminálníkům lhostejní v domnění, že se vás to netýká. Pokud na pervitin od vietnamské narkomafie v ČR začnou i u nás umírat mladí lidé, tak vás totiž rozhořčená veřejnost začne bojkotovat a nebude navštěvovat vaše obchody a tržnice i přestane kupovat vámi nabízené výrobky, či navštěvovat vaše služby, tak potom zkrachujete a budete se muset sami vrátit do Vietnamu,“ varuje Vietnamce Winter.

zdroj : http://czech.ruvr.ru

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*