Smrt vegetariánům a abstinentům, prohlásil dobře naladěný Zeman

Smrt vegetariánům a abstinentům, prohlásil dobře naladěný Zeman

Internetové servery opět zaplavilo jedno neomalené Zemanovo vyjádření. Před časem to bylo pár sprostých slov pronesených v souvislosti s hodnocením ruské punkové skupiny. Dnes je to jeho výrok vůči těm, kteří nepijí alkohol a nejedí maso, tedy abstinentům a vegetariánům.

Jsem 20 let abstinent a vegetarián. Proto by mně měl tento jeho výrok mimořádně pobouřit. Přesto mně  příliš neznepokojuje a nechává v klidu. Nebojím se, že by s výrokem hlavy státu začal hon na nás abstinenty a vegetariány v ČR. Tak jak jsem se nebál, že by česká mládež ještě více zhrubla po jeho vulgárních výrocích na podzim loňského roku.

Po pravdě se spíše podivuji těm, kteří proti Zemanovi protestují a podpisují petici za jeho odvolání, zatímco mlčí vůči mnohým jiným neřádům naší společnosti, které se dotýkají života nás všech. Proč neprotestují proti tomu, že většina majetku našeho státu zmizela v uplynulých 20 letech  za hranicemi naší země? Proč neprotestují proti tomu, že stále není schválený zákon o sociálním bydlení a že každý člověk se ne vlastní vinou může stát souběhem nepříznivých okolností bezdomovcem? Proč neprotestují proti neutěšené situaci ve zdravotnictví a školství?

Smrt vegetariánům a abstinentům, prohlásil dobře naladěný Zeman Foto: Michal Kamaryt, ČTK
Smrt vegetariánům a abstinentům, prohlásil dobře naladěný Zeman Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Miloši Zemanovi jsem dal hlas v prezidentské volbě a to i přesto, že mi je znám jeho vřelý postoj k alkoholu, stejně jako negativní k vegetariánství. Považoval jsem jeho volbu za menší zlo než volbu K.S. pro budoucnost české republiky. Mimo jiné rozdílné přístupy obou pánů k Rusku a ukrajinské krizi považuji za potvrzení správnosti mé volby. To slovo menší zlo bych chtěl přitom podtrhnout. Doufám, že již brzy bude v čele naší země stát někdo s jinými osobnostními vlastnostmi a skutečnými morálními kvalitami než poslední soupeři v prezidentské volbě: Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg. To ale záleží i na nás jestli se spokojíme jen s těmi osobnostmi, která nám předloží mainstreamová média.

 

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://bajnar.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*