Sledujte jak opozice hází Molotův koktejl na dodávku s americkou pomocí na venezuelské hranici (Video)

Sledujte jak opozice hází Molotův koktejl na dodávku s americkou pomocí na venezuelské hranici (Video)

Pokusy o převezení neoprávněné „humanitární“ pomoci do Venezuely vedly ke střetům mezi venezuelskou policií, která se snažila zabránit, aby vozy naplněné pomocí překročily bez povolení hranice země a následně přiměly Caracas, aby zrušil diplomatické vztahy se sousední Kolumbií.   

Dne 23. února došlo k požáru dodávky s americkou podporou při neúspěšném pokusu údajných opozičních demonstrantů překročit uzavřenou hranici mezi Kolumbií a Venezuelou na mostě Francisco de Paula Santander.Podle amerického novináře Maxe Blumenthala, video pořízené z incidentu ukazuje, jak člen opozice hází Molotův koktejl na nákladní vůz naložený s americkou pomocí“.

Původní autor příspěvku Humberto Ortiz reagoval na novináře a vysvětlil podrobnosti incidentu.

„Opět jsem viděl záběry tiskové agentury Noticias Uno a když přihlédnu na umístění dodávek, nemám žádné pochybnosti, že byly zapáleny protestujícími z kolumbijské strany,“ napsal Humberto Ortiz v reakci na Blumentalův příspěvek.

Dne 23. února se venezuelská opozice snažila zajistit dodávky humanitární pomoci do země ze sousední Kolumbie a Brazílie, což vyústilo v konflikt s bezpečnostními silami, protože Maduro považuje tuto dodávku za lest k sesazení jeho vlády.

Situace v latinskoamerické zemi se vyhrotila dne 23. ledna, kdy se vůdce opozice Juan Guado prohlásil za dočasného prezidenta a zpochybnil loňské znovuzvolení Madura. Spojené státy a některé další země tento krok podpořily a Guaidoa uznaly. Rusko, Čína, Mexiko mezi jinými vyjádřily podporu Madurovi a obvinili Washington, že se snaží v zemi zorganizovat převrat.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*