Skutečný důvod proč Amerika použila atomovou bombu na civilisty. Nebylo to k ukončení války!

Skutečný důvod proč Amerika použila atomovou bombu na civilisty. Nebylo to k ukončení války!

6. srpna 1945, svět (bohužel) vstoupil do atomového věku. Bez varování, jediná atomová bomba shozená na japonské město Hirošima okamžitě zabila asi 90.000 lidí a zranila mnoho dalších- kteří později zemřeli na následky z ozáření. O tři dny později, druhá atomová bomba shozená na město Nagasaki zabila si 37.000 lidí a zranila dalších 43.000. Tyto dvě bomby zabily dohromady odhadem 200.000 japonských civilistů.

Knihovna Kongresu přidává každý rok zhruba 60 miliónů stránek, obrovské množství informací pro veřejnost. Nicméně, každým rokem, americká vláda klasifikuje téměř desetinásobek dokumentů- odhadem asi 560 miliónů stránek. Pro vědce zabývající se politikou, historií a vědou, je ponurou skutečností fakt, že většina vládních aktivit jsou tajné,“ uvedl Richard Dolan, historik a autor. (zdroj)

Skutečný důvod proč Amerika použila atomovou bombu na civilisty. Nebylo to k ukončení války!
Skutečný důvod proč Amerika použila atomovou bombu na civilisty. Nebylo to k ukončení války!

Jak je zmiňováno výše, jak můžeme opravdu vědět něco o americké historii, když významná část zůstává utajená? Jak již bylo řečeno, jak se můžeme opravdu něco dozvědět o americké historii, když máme tolik případů prokázaných lží a desinformací? Co budou historické knihy tvrdit o 11. září? Budeme si na to musel počkat, ale to, co nám říkají historické knihy o atomové bombě a proč byla shozena na civilisty, je absolutní lež, podle toho, co tvrdí některé velmi důvěryhodné zdroje.

Byli jsme učeni, že použití atomové bomby bylo nutné k ukončení války s Japonskem v co nejkratší možné době, ale soudě podle prohlášení mnoha vysoce postavených politických a vojenských osobností to prostě není pravda.

Zde je co generál/prezident Dwight Eisenhower musel o tom říci v jeho pojednání v roce 1963. The White House Years: Mandate for Change, 1953-1956 (pp. 312-313):

„Japonsko bylo již poraženo, a svržení bomby bylo zcela zbytečné,a za druhé, naše země by se měla vyhnout šokujícímu světovému stanovisku k použití zbraně, jejichž pracovní nasazení nebylo povinné k záchraně amerických životů. Jsem přesvědčen, že Japonsko v té chvíli hledalo nějaký způsob, jak se vzdát s minimální ztrátou „tváře“. (zdroj)

„Japonci byli připraveni se vzdát a nebylo nutné na ně zaútočit touto hroznou zbraní… Je pro mne nesnesitelné vidět, že naše země byla první, která použila takovou zbraň. (zdroj)

Vzhledem k tomu, co jsem zmínil na začátku tohoto článku, myslím, že je také důležité si uvědomit, co prezident Eisenhower řekl v jeho rozlučkové řeči:

„V radách vlády, se musíme chránit před rostoucím neoprávněným vlivem vojensko-průmyslového komplexu. Potenciál pro katastrofální vzestup této nemístné moci existuje a bude přetrvávat. Pouze ostražití a znalí občané, mohou vyžadovat správný směr této obrovské průmyslové a vojenské mašiny, a hájit naše mírové poselství a cíle.“ (zdroj)

Ovlivnila tato „nemístní síla“ rozhodnutí ke shození atomové bomby? Nemůžeme to říci s jistotou, ale zdá se absurdní, nepočítat s touto možností.

Někteří z největších mužů v USA, v oblasti obchodu a výroby, se bojí někoho, bojí se něčeho. Oni vědí, že tam existuje moc tak organizovaná, tak lstivá, tak ostražitá, tak propojená, tak kompletní a všudypřítomná, že o ní nemohou hovořit, a pokud ano, tak se zatajeným dechem.“- Woodrow Wilson, ajeho kniha s názvem Nové svobody (1913).

Další skvělý příklad pochází od Generála Douglase MasArthura, který poslal 40ti stránkové memorandum prezidentu Rooseveltovi, které jasně nastiňuje pět různých kapitulací předehry od vysoce postavených japonských úředníků. Toto memorandum bylo také odhaleno na přední straně časopisů Chicago Tribune a Washington Times 19. srpna 1945.

Opět platí, že memorandum jasně dokazuje, že Japonci nabízeli jejich kapitulaci. Co je však šokující, je skutečnost, že předávací podmínky byly prakticky totožné s těmi, které byly nakonec přijaty Američany poté, co byla shozena na Japonsko atomové bomba. (zdroj)

Japonsko také učinilo více pokusů ukončit válku přes Švédsko a Portugalsko, které byly v té době neutrální. Japonsko také kontaktovalo vůdce Sovětského svazu s výhledem na ukončení války, pokud možno nejpozději do září. (zdroj)

Zde je citát od náměstka ředitele Úřadu námořní rozvědky, Ellise Zachariase:

„Právě, když byli Japonci připraveni kapitulovat, šli jsme kupředu a představili světu nejvíce devastující zbraň, kterou svět kdy viděl. Washington rozhodl, že Japonsko již svou šanci dostalo a je na čase použít bombu použít. Tvrdím, že to bylo špatné rozhodnutí. Bylo špatné ze strategických důvodů. A bylo špatné z humanitárních důvodů.“ (zdroj)

Podobné prohlášení učinil Admirál Lethy, náčelník štábu prezidentů Roosevelta a Trumana:

„Dle mého názoru, použití této barbarské zbraně v Hirošimě a Nagasaki nebylo žádnou materiální pomocí v naší válce proti Japonsku. Japonci byli již poraženi a byli připraveni se vzdát, díky efektivní námořní blokádě a úspěšnému bombardování s konvenčními zbraněmi. Můj pocit je, že vzhledem k tomu, že jsme byli jako první, kteří tuto zbraň použili, přijali jsme etnické standardy běžné v barbarských temných věcích. Nebyl jsem učen vést válku tímto způsobem, válku nelze vyhrát tím, že zlikvidujeme ženy a děti.“ (zdroj)

V té době také proběhly některé znepokojivé poznámky, jako tato:

9. záři 1945, admirál William F. Halsey, velitel 3. Flotily, byl veřejně citován, jak říkal, že „atomová bomba byla použita proto, že vědci měli hračku a chtěli ji vyzkoušet.“ Dále uvedl, „první atomová bomba byla zbytečný experiment a bylo chybou ji vůbec použít.“ (zdroj)

Řekl to navzdory skutečnosti, že většina prominentních vědců byli zcela proti němu. Vědci, podílející se na projektu Manhattan dokonce napsali ministru obrany, aby se pokusil, aby bomba nebyla vůbec použita.

Zeptejte se tedy sami sebe, proč vlastně atomovou bombu na civilisty použili? Řada teorií nastiňuje, že chtěly Spojené státy demonstrovat svou novu zbraň hromadného ničení Sovětům. V roce 2005, jeden vědec hovořil o stejném účelu, prohlašujíc, že to bylo učiněno k nastartování studené války.

Konvenční informace, že použití atomové bomby zachránilo milióny životů, je tak rozšířená, že většina lidí se nad tím ani nepozastaví, a nikoho tyto otázky neznepokojí. Nejen, že většina amerických vojenských vůdců si myslí, že atomové útoky byly zbytečné a neodůvodněné, mnozí byli morálně pohoršeni tím, co oni považují za zbytečné ničení japonských měst a že se v podstatě jednalo o nebojovou populaci. Navíc o tom hovořili zcela otevřeně a veřejně.“ – Gar Alperovitz, profesor politické ekonomie na Universitě Maryland a bývalý legislativní ředitel americké Sněmovny reprezentantů a Senátu USA. (zdroj)

Co tím chci říct?

O co se teď snažím, je, popostrčit čtenáře k přemýšlení. Pokud bylo jednoznačně zbytečné shodit atomovou bombu, pokud se to nemuselo stát, jaký byl proto důvod? Navzdory zuřivé opozici různých vojenských a politických vůdců, a skutečnosti, že bylo Japonsko připraveno se vzdát, stejně byla bomba shozena.

Válka je zcela zbytečná, a vždy existují ti, kterým prospívá vytváření konfliktů. 11. září je dokonalým příkladem, jak mohl být předpokládaný „teroristický“ útok použit k ospravedlnění invaze na Blízký východ.

Existuje více zvláštností, jak naznačují některé informace, že obě strany války byly financované stejnou skupinou, ale o tom příště.

Poučili jsme se z našich chyb? Skutečnost, že atomové zbraně vůbec existují je odrazující fakt, a stydím se být součástí závodu, kdo jich vyrobí více. Bylo by skvělé, kdybychom mohli používat naši brilantní mysl/vědu k prosazování sami sebe jako civilizace, ne k ničení!

Musíme se poučit z naší historie, nepřijímat učebnicové vysvětlení, které nám maluje falešný obraz. Jak již bylo řečeno, máme za sebou dlouhou cestu od roku 1945, a je jasné, že většina lidí na této planetě chce raději žít ve světě míru, tak proč existuje tolik překážek, které nám v tom brání?!

 

TPF/ svobodnenoviny.eu
zdroje: http://www.colorado.edu, http://www.history.com, http://www.garalperovitz.com, http://www.theguardian.com, http://www.ihr.org, http://www.globalresearch.ca, http://www.huffingtonpost.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Skutečný důvod proč Amerika použila atomovou bombu na civilisty. Nebylo to k ukončení války!

 • · Edit

  Nechci vyvracet věci, co jsou v tomto článku napsány, ale podívejte se na tento web… Jedná se jen o čistou ruskou propagandu… Možná si říkáte, že jste konečně našli web s alternativními zdroji informací (kterých je v českém jazyce jen omezeně) , ale pletete se … To, co do vás hustí na čt proti Rusku, hustí tady proti Americe.
  Chápu, že Rusko je momentálně v právu (Amerika potřebuje rozpoutat válku kvůli ekon. situaci) stále je to jen propaganda jako za studené války. Hlavně si nechte otevřené oči a jediný způsob, jak se dostat ke „svobodným novinám“ je porovnáváním dvou či více protikladných webů.

 • · Edit

  no,ameriku sice moc rád nemám(tedy spíš její představitele a bankéře),ale v tomto se jich musím zastat-je historický fakt,že civilních obětí nemuselo být vůbec tolik-dnes už se vůbec nemluví třeba o tom,že tuším několik dnů před svržením bomb Američané nad oběma městy shodili z letadel asi 600 000 letáků v angličtině a japonštině z důrazným varováním,ať obyvatelstvo vyklidí obě města,protože budou v nejbližších zničena,bohužel pro Japonce těmto sdělením nikdo nevěřil a život si dál plynul v obou městech svým tempem-jen mi je záhadou,proč neutekli z Nagasaki,když o pár dnů v Hiroshimě viděli,co ta bomba dokáže,ale to už není vina američanů.Taky by se měl brát v potaz historický pohled a hlavně zvěrstva,která Japonci páchali všude,kam vlezli,a podle toho dostali ještě málo,zvlášť potom,když hlavní viníci těchto neskutečných prasáren zůstali nepotrestáni-doporučuji knihy jako jsou Rytíři bušidó(i když ta už se dnes asi nedá sehnat) nebo Nankingský masakt-upozorňuji,že je to velice silný čtení a nebo film Men behind the sun z japonskýho vyhlazovacího koncentráku a jejich experimenty na zajatcích(já osobně takovým věcem z německých lágrů ani trochu nevěřím a už vůbec ne zkazkám o dr. Mengelem-podle mě je to jen židovská propaganda,ale asiati-to už je věc jiná,ti jsou krutostí ke všemu živímu proslulí snad po celým světě)-hlavní strůjce těchto zvěrstev,japonský doktor Ishi nebyl rovněž nikdy potrestán a výsledků z jeho nelidských experimentů poté hojně využila CIA a US army ve válce ve viet namu,ale to už je zase jiná story

 • · Edit

  Je docela ironické že náš svet momentálne vypadá ako na začiatku rozprávky pre deti vládne zlo (USA) potlačujú tých dobrých (Rusko) akurát smola že to je v skutočnosti a nechcem zažiť pokračovanie

 • Tych skutocnych dovodov bolo viacero:
  1. Demonstracia sily voci celemu svetu
  2. Urychlit kapitulaciu ale z toho dovodu, ze Rusko vstupilo do vojny (bolo viazane touto povinnostou) a postupovali velmi rychlo. Este aj po kapitulacii Japonska Rusi tusim 2 tyzdne pokracovali v tazeni.
  3. Otestovat ucinky na ludoch. Kratko po vybuchu tam napochodovalo mnozstvo US vedcov a dokladne skumalo ucinky. Este do dnesneho dna sa ucinky radiacie a statistiky rataju podla vysledkov z Hirosimy.

  Vacsina vedcov pracujucich na projekte Manhattan bola proti pouzitiu bomby (asi s vynimkou Tellera ktoremu bola kazda bomba mala). Ked Oppenheimer pred prezindtom vyhlasil ze ma krv na rukach, tak ho Truman poslal do kelu a povedal ze takeho slabocha tam uz nechce vidiet. Tak ho potom aj odstavili (Strauss, sef AEC).

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*