Skupina právníků podala trestní oznámení na Vojtěcha, Rážovou a Svrčinovou kvůli až miliardovým škodám. Věc řeší i Nejvyšší kontrolní úřad

Skupina právníků podala trestní oznámení na Vojtěcha, Rážovou a Svrčinovou kvůli až miliardovým škodám. Věc řeší i Nejvyšší kontrolní úřad

Skandál na MZ kvůli Chytré karanténě? Skupina právníků podala trestní oznámení na Vojtěcha, Rážovou a Svrčinovou kvůli až miliardovým škodám. Věc řeší i Nejvyšší kontrolní úřad.

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch, hlavní hygienička Pavla Svrčinová a její předchůdkyně Jarmila Rážová i další osoby z jejich okolí zřejmě umožnili vyvést téměř miliardu korun soukromým firmám v rámci projektu Chytrá karanténa, o který se zajímá Nejvyšší kontrolní úřad. Případ bude na základě podnětu Pro Libertate také řešit policie.

Pro Libertate – Institut práva a občanských svobod podal trestní oznámení na ministry zdravotnictví a hlavní hygieničky, včetně Adama Vojtěcha a Pavly Svrčinové, v souvislosti s projektem Chytrá karanténa. Odborná skupina právníků uvádí, že má v rukou důkazy, které nasvědčují tomu, že přes tento projekt odtekly z rozpočtu České republiky a zřejmě i Evropské unie stovky milionů korun na účty soukromých firem, přičemž nelze vyloučit, že k tomu došlo v rozporu se zákonem.

O věc se dle nám dostupných informací zajímá i Nejvyšší kontrolní úřad. A dosavadní informace vedou podle nás k závěru, že projekt Chytrá karanténa je neefektivní a může představovat jeden z největších příkladů zneužití boje státu proti epidemii covid-19 pro vyvádění prostředků z veřejných rozpočtů,“ tvrdí Tomáš Nielsen, předseda Pro Libertate, a pokračuje: „Máme v rukou důkazy, nasvědčující tomu, že tzv. „chytrá karanténa“ není schopna efektivně trasovat a pomoci omezení šíření epidemie SARS-CoV-2. Je to ale zřejmě nástroj, díky němuž odtekly obrovské prostředky nejen České republiky, ale možná i Evropské unie, do soukromých rukou. Máme podezření, že minimálně část z nich odtekla nezákonně.

Více informací k dané kauze institut poskytovat nebude. „Chceme, aby orgány činné v trestním řízení měly možnost okolnosti celého projektu řádně prošetřit, a pokud uznají, že došlo k porušení zákona, účinně jednat. Proto v tuto chvíli nezveřejníme další podrobnosti,“ dodává Tomáš Nielsen.

 

JUDr. Tomáš Nielsen

www.prolibertate.cz
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Skupina právníků podala trestní oznámení na Vojtěcha, Rážovou a Svrčinovou kvůli až miliardovým škodám. Věc řeší i Nejvyšší kontrolní úřad

  • · Edit

    A Vojtěch se už tak těšil jak bude na ambasádě chlastat finskou vodku a zhulí se hašišem. Po všech těch jeho přehmatech bude rád když někde bude dělat podnikovýho právníka.

  • K. H. Borovský: „Nechoď Vašku s pány na led, mnohý případ známe, že pán skluzne a sedlák si za něj nohu zláme“. Hlásná trouba Babiše – Vojtěch je ten „sedlák“. Zřejmě si z toho covidového koláče uloupl minimum, ale Babiš zůstane čistý.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*