Skupina Black Lives Matter žádá o členství v politické straně ve Velké Británii

Skupina Black Lives Matter žádá o členství v politické straně ve Velké Británii

Skupina Black Lives Matter oficiálně požádala o členství v politické straně ve Spojeném království, čímž potvrdila podezření, že krajně levicové hnutí má v Británii skutečně politické aspirace, navzdory tvrzením, že toto hnutí není stranické.

26. října byla podána žádost volební komisi pro Black Lives Matter, aby se stala plnohodnotnou politickou stranou v celém Spojeném království, pokud by komise žádost přijala. Skupina bude muset sepsat stranickou ústavu, zaplatit 150 liber a předložit případná loga, než bude přijata.

V reakci na tento krok sdělil politický komentátor a bývalý učitel Calvin Robinson, který je sám míšenec a v minulosti trpěl rasistickými nadávkami za to, že nezastával levicové politické postoje, serveru Breitbart London: „O tom už nemůže být pochyb, Black Lives Matter je politické hnutí s politickým programem. Každý, kdo stále protestuje pod tímto praporem, se musí hlásit ke svým protibritským zásadám.“Bývalý europoslanec za Stranu pro brexit Martin Daubney na sociálních sítích dodal: „Mnozí z nás, kteří tvrdili, že je to jejich cíl, byli zavrženi jako extremisté, ale bylo to po celou dobu nevyhnutelné!“

Hnutí Black Lives Matter zažilo ve Velké Británii oživení po smrti George Floyda v Americe, uspořádalo masové protesty po celé zemi, z nichž mnohé přerostly v násilné střety s policií. Skupina také stála za rozsáhlou ikonoklastickou kampaní, jejímž cílem bylo strhnout a znehodnotit sochy uctívající britské historické osobnosti.

Vůdce brexitu Nigel Farage v červnu, kdy vrcholila vřava a chaos, označil Black Lives Matter za „nebezpečnou, marxistickou organizaci, která je pevně zaujatá anarchií, a my se musíme probudit, dostat si do hlavy nějaká fakta a pochopit, proti čemu vlastně bojujeme“.

Mluvčí britské pobočky Black Lives Matter (UKBLM) popřel jakoukoliv spojitost nebo znalost skupiny, která se přihlásila k politické straně, a řekl deníku Daily Mail: „Nemáme absolutně žádné spojení, vazby nebo jiné a žádný jednotlivec nebo skupina nás neinformovala o svých záměrech založit politickou stranu pod názvem Black Lives Matter. My to nejsme.“

„Fungujeme jako nepolitická, nestranická, nenásilná platforma Black Lives Matter. Některé obsahy zveřejněné na této internetové stránce mohou mít politické prvky z povahy společnosti a státu řízeného v rámci systému demokracie; nicméně my pracujeme v humanitární funkci a především v tomto zájmu,“ dodal mluvčí.

Ve Velké Británii existuje mnoho odštěpených skupin Black Lives Matter a vedení UKBLM zůstalo anonymní, což znamená, že za stranickou přihláškou může stát jiná frakce v zemi, aniž by o tom mluvčí, který mluvil s Daily Mail, vůbec věděl.

Společným rysem protestů Black Lives Matter v Londýně je důsledné démonizování Británie, Spojených států a západní civilizace jako celku.

Výmluvným příkladem toho je levicový řečník v tričku Che Guevary na srpnovém shromáždění BLM, který se davu zeptal: „Jste loajální k Británii?“

Aktivisté BLM v odpověď skandovali „Ne!“.

„Dobře, doufám, že ne, protože páteř naší země – to, co z ní dělalo imperialistickou zemi, byla krev černochů. Tak vznikla Británie,“ vysvětlil a dodal: „Pohrdáme státem, pohrdáme policií a pohrdáme ideologií, která Británii vytvořila.“

Na demonstracích BLM v britském hlavním městě se také objevila vlna protibělošského rasismu.

Krok skupiny BLM zaregistrovat se jako politická strana ve Spojeném království pravděpodobně vytvoří tlak na levicovou Labouristickou stranu, která se od vypuzení stárnoucího socialisty Jeremyho Corbyna z čela strany pokusila přesunout do politického středu.

Corbynův náhradník, sir Keir Starmer, zpočátku podporoval protesty BLM, a dokonce zašel tak daleko, že se nechal vyfotografovat, jak si „poklekl“v parlamentu.

Starmer však později couvl a prohlásil, že odmítá cíle organizace Black Lives Matter, zejména jejich výzvu, aby se zbavili policie.

V červenci byl na protestu v Hyde Parku spatřen aktivista BLM, jak vede demonstranty za zpěvu písně „Fuck Keir Starmer!“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Skupina Black Lives Matter žádá o členství v politické straně ve Velké Británii

  • Smrt feťáka při zatýkání nezpůsobila ty nepokoje. To bylo připravováno předem a je to promyšlený způsob, jak zničit vyspělé ekonomiky. USA, Velká Británie a Francie budou mít problém, protože mají mnoho černošského obyvatelstva. USA doplácí na období otrokářství, kdy si je tam navozili, evropské země zas na své období kolonizace.
    V USA to došlo až do občanské války, která naplno propukne po prezidentských volbách. Dokud si obě strany myslí, že volby vyhrají, je relativní klid.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*