Šílený Porošenko vtáhl svět na pokraj války

Šílený Porošenko vtáhl svět na pokraj války

Předseda Dumy (ruský parlament) Vjačeslav Volodin uvedl, že ukrajinský vůdce Petro Porošenko vyvolal provokace v teritoriálních vodách Ruska a ve skutečnosti vtáhl svět na pokraj války.

„Napětí, které se na světě vytváří, musí být kvalifikované. Nerozumíme, proč jednání prezidenta Ukrajiny dnes zůstávají bez takové kvalifikace,“ uvedl Volodin během mítinku.„Ve skutečnosti, Poročenko vtáhl svět na pokraj války, zavedl stanné právo a dal vojsko do bojové pohotovosti. Udělal to, aby si udržel svou moc,“ dodal.

Během setkání s litevským poslancem Rolandasem Paksasem, Volodin zdůraznil, že provokace Ukrajiny v ruských vodách „opět ukazuje, jaká opatření může osoba s podporou Washingtonu přijmout, aby si zachovala svou vlastní moc.“

„Jedná se o nás všechny, kteří žijí v evropském domově, ale všichni mlčí,“ uvedl ruský poslanec.

Dne 25. listopadu byly zadrženy tři lodě ukrajinského námořnictva (Berdyansk, Nikopol and Yany Kapu) a jejich posádka za porušení vnitrostátních námořních hranic Ruska, čímž porušily články 19 a 21 Úmluvy OSN o námořním právu. Navzdory tomu, OSN jednání Ukrajiny neodsoudila.

Ukrajinský parlament následně schválil zavedení stanného práva (které navrhl Porošenko) na dobu 30 dní v regionech země, které se nacházejí podél hranice s Ruskem, stejně jako podél pobřeží Černého a Azovského moře.

Ruský prezident Vladimír Putin označil tento incident za provokaci a poznamenal, že mezi členy posádky byli dva členové ukrajinské bezpečnostní služby (SBU).

Podle ruského vůdce je provokace v Černém moři spojena s nízkou popularitou ukrajinského prezidenta, jehož brzy čekají prezidentské volby.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Šílený Porošenko vtáhl svět na pokraj války

  • Porošenko vtáhl svět na pokraj války…a co? Vždyť mu tleská celá Evropa, aspoň ta část, která je v rektu USA. Evropani svou loajalitou a nečinností zároveň, se vyloženě nabízí, aby válka s Ruskem se odehrávala na evropském kontinentu, protože tak je to pro USA dobré, protože America first 😉

  • Porošenko se domnívá, že mu USA a Západní Evropa pomohou, když napadne Rusko. Ukrajině není pomoci. Za prvé se jakákoliv materiální a finanční pomoc v mžiku rozkrade. Za druhé Ukrajina bez Krymu je bezcenná. Za třetí Ukrajinu ovládá mafie, která nedovolí lidem slušně vydělávat a ti utíkají na Západ.
    Kdyby Porošenkovi řekli, že případná válka bude jen jeho věc, napětí by se uvolnilo.
    Nikomu nestojí rozvrácená Ukrajina za riziko rozpoutání světové jaderné války.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*