Servírování mléčných výrobků ve škole je rasistické, tvrdí klimatická aktivistka

Servírování mléčných výrobků ve škole je rasistické, tvrdí klimatická aktivistka

Aktivistka bojující za změnu klimatu vyzvala britské školy, aby přestaly podávat dětem sýr, a uvedla, že mléčné výrobky jsou ze své podstaty „rasistické“.

Alison Plaumerová, členka krajně levicové skupiny Extinction Rebellion, spustila petici požadující, aby městská rada Brightonu a Hove zavedla více rostlinných jídel ve školách po celém pobřežním anglickém městě.

Petice vyzývá k „řízenému přechodu na alespoň 2 rostlinné dny ve všech státních školách, jakmile to bude prakticky možné. Žádáme také, aby všechny akce pořádané radnicí byly založeny na rostlinách, (po pandemii) a všech dalších zařízeních provozovaných radnicí (např. denní centra atd.), aby se snížily emise potravin.“Místní zpravodajský server Sussex Live informoval, že během březnového zasedání rady paní Palmerová prohlásila: „Lze tvrdit, že podávání mléka v příliš velké míře má rasistický podtext, protože 65 procent světové populace trpí nesnášenlivostí laktózy, mnozí z komunity BAME (černošské, asijské a menšinové).

„Spousta zdejších rodičů tomu dává velkou podporu. Co chtějí děti? Chtějí akci. Chtějí to hned,“ dodala.

Petice, která potrvá do 13. června, zatím nasbírala zhruba 256 podpisů.

Není to poprvé, co ekologové přirovnávají mléko k rasismu, přičemž americká aktivistická skupina za práva zvířat PETA v roce 2018 prohlásila: „Kravské mléko je skutečně dokonalým nápojem volby pro všechny (i nevědomé) rasisty, neboť mlékárenský průmysl způsobuje extrémní násilí na jiných živých bytostech.“

Levicová aktivistická skupina se zapřísáhla, že „probudí lidi k důsledkům výběru tohoto bílého nápoje“.

Nedávno byl kandidát na londýnského starostu Laurence Fox obviněn autorem knihy How to Argue With a Racist Dr. Adamem Rutherfordem z přijetí domnělého bílého rasistického memu – který pravděpodobně začal jako troll uživateli na 4chanu – poté, co Fox vložil emoji se sklenkou mléka na svůj Twitter.

Pan Fox popřel, že by emoji používal k nekalým účelům, a zveřejnil odkaz na projev poslanecké sněmovny pronesený skeptickým konzervativním poslancem Charlesem Walkerem, v němž Walker uvedl, že bude protestovat proti drakonickým vládním kvůli koronaviu – a proti ceně mléka – tím, že ponese pintu mléčného nápoje londýnskými ulicemi.

Sir Charles ve svém projevu vyjádřil naději, že ostatní přijmou jeho protestní akt.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Servírování mléčných výrobků ve škole je rasistické, tvrdí klimatická aktivistka

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*