Šéfka Evropské komise zveřejnila další omluvu kvůli koronaviru, zatímco se blok rozpadá

Šéfka Evropské komise zveřejnila další omluvu kvůli koronaviru, zatímco se blok rozpadá

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová poslala Itálii další omluvu za nedostatečnou solidaritu Evropské unie během vypuknutí epidemie koronaviru.

Paní von der Leyenová v Evropském parlamentu prohlásila, že chce rozšířit „upřímnou omluvu“ a uvedla: „Příliš mnoho z nás tam nebylo v době, kdy Itálie potřebovala pomocnou ruku hned na začátku.“Tato omluva přišla jen několik týdnů poté, co byla v italských novinách La Repubblica zveřejněna jiná omluva s názvem „Omlouvám se, jsme s vámi.“

Vedoucí představitelka EU poté prohlásila, že „Evropa se nyní stala bijícím srdcem solidarity “, přičemž si všimla, že země EU si vzájemně nabízely nemocniční lůžka a zdravotnické potřeby.

Von der Leyenová také prosazovala myšlenku „Marshallova plánu“, který by se vypořádal s hospodářským dopadem koronaviru, a řekla: „Potřebujeme obrovské investice, aby se obnovila ekonomika, evropský Marshallův plán. A musí být aktivován okamžitě. “

Jedním z navrhovaných opatření na pomoc Itálii bylo použití Evropského stabilizačního mechanismu (ESM), záchranného fondu, který poskytuje půjčky členským státům.

ESM však v Itálii zaznamenal obrovský odpor ze strany senátora Matteo Salviniho, který toto opatření kritizoval jako narušující suverenitu Itálie a že má nepříznivé účinky, pokud bude mít za následek přinucení země restrukturalizovat dluh.

Členové Hnutí pěti hvězd, kteří tvoří současnou vládní koalici s levicovými demokraty, zašli tak daleko, že pokud bude použito ESM, budou hlasovat o rozpuštění vlády premiéra Giuseppe Conteho.

Pohled italské veřejnosti a důvěra v Evropskou unii od začátku epidemie koronaviru prudce poklesla. Nedávné průzkumy ukazují, že téměř polovina Italů se nyní domnívá, že by jejich země byla na tom lépe bez politického bloku a měla by ho opustit.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*