Šéf OSN pro uprchlíky tvrdí, že Evropa musí připravit systémy, které se dokážou vyrovnat s většími přílivy migrantů

Šéf OSN pro uprchlíky tvrdí, že Evropa musí připravit systémy, které se dokážou vyrovnat s většími přílivy migrantů

Šéf OSN pro uprchlíky Filippo Grandi prohlásil, že země EU musí připravit své přijímací systémy pro azyl, aby se vyrovnaly s větším přílivem přistěhovalců.  

Ve svém projevu na konferenci v Davosu, vrchní komisař pro uprchlíky (UNHCR) uvedl, že „velkým selháním“ v reakci Evropy na migrační krizi v letech 2015 a 2016 bylo to, že vlády viditelně zápasily s obtíží ubytovat, nakrmit a obléct masivní příliv migrantů ze třetího světa, kteří pochodovali po celém kontinentu poté, co německá kancléřka Angela Merkelová otevřela hranice.

„Musíme více pracovat s Evropou a dalšími zeměmi, které dostávají uprchlíky, aby se přijímací systémy staly účinnější pro větší množství, než předtím,“ řekl a postěžoval si, že přijímací systémy migrantů v bloku „se zhroutily pod tlakem“ obrovského přílivu.

Vnímání, že tyto služby „nebyly schopné zvládnout“ počet nově příchozích proudících do EU z Afriky, Asie a Středního východu, „způsobilo hodně negativity“ a podnítilo evropské požadavky, aby politici „uzavřeli hranice a postavili zeď,“ uvedl Grandi.

Italský diplomat není fanouškem zdí, jak deník Breitbart London poznamenal již v září, když Grandi odsoudil maďarské hraniční ploty, které plní svou práci.Při návštěvě maďarské hranice, kde zdi snížily nelegální přistěhovalectví o 99%, si šéf UNHCR postěžoval: „Když jsem dnes stál na hraničním plotu, cítil jsem, že celý systém je určen k tomu, aby udržel daleko od země lidi, z nichž mnozí prchají před válkou a pronásledováním.“

V rozhovoru, který byl zveřejněn minulý týden, Grandi také řekl spoluzakladatelce Refugees Deeply a výkonné redaktorce Larě Setrakianové, že Evropa by měla urychlit udělování cestovních pasů uprchlíkům a tvrdil, že privilegia občanství pomáhají v integraci migrantů.

Pro „bohaté státy, obzvláště evropské státy,“ je přesídlení velkého počtu uprchlíků v takovém měřítku, jaké bylo vidět na vrcholu migrační krize, dokonale uskutečnitelné.“

„Samozřejmě to vyžaduje úsilí. V případě Evropy to také vyžaduje regionální spolupráci, což je politicky obtížné,“ uvedl a poznamenal, že to vypadá, že „lídři Evropské komise v Bruselu pracují v souladu s cíli UNHCR.“

Deník Breitbart London minulý týden informoval, že komisař pro migraci Dimitris Avramopoulos prohlásil, že je nepřijatelné, aby jakýkoli stát odmítl přesídlení žadatelů o azyl ze třetích zemí a prohlásil, že masová migrace z Afriky a Středního východu je součástí „zásad a hodnot“, na kterých byl blok vybudován.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Filippo Grandi Foto: UNHCR.org)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Šéf OSN pro uprchlíky tvrdí, že Evropa musí připravit systémy, které se dokážou vyrovnat s většími přílivy migrantů

  • Je na case proto opustit OSN, Amnesty International a jine mezinarodni organizace, financovane a ovladane USA. Pracuji proti nasim zajmum, naseho naroda.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*