Sedm zemí EU, včetně ČR podporuje zrušení sankcí uvalených na Rusko.

Sedm zemí EU, včetně ČR podporuje zrušení sankcí uvalených na Rusko.

Sedm zemí EU podporují zrušení sankcí uvalených na Rusko, řekl ve čtvrtek v Bruselu diplomatický zdroj tiskové agentuře TASS.

„Zrušení sankcí by podpořilo Rakousko, Maďarsko, Itálie, Kypr, Slovensko, Francie a Česká republika,“ uvedl zdroj.

Evropský diplomatický zdroj blízký Evropské radě řekl již dříve tiskové agentuře TASS, že ministři zahraničí 28 členských zemí EU nebudou činit žádná rozhodnutí o sankcích proti Rusku na svém prvním zasedání, které se bude konat v Bruselu 19. ledna. „Rusko bude samozřejmě předmětem jednání Rady EU pro zahraniční vztahy, ale konkrétní otázka sankcí- zda by měly být zrušené, zlehčené, obnovené nebo ne- nebude vznešena. Rozhodnutí o sankcích by mělo být přijato v březnu,“ dodal.

sankce eu proti rusku

Wall Street Journal již dříve oznámil s odkazem na dokument připravený zahraniční službou EU, který se dostal k dispozici novinářům WSJ, že Evropská unie je připravena na zmírnění proti-ruských sankcí a je pro částečnou normalizaci vztahů s Ruskem, pokud Moskva změní svůj postoj k situaci na Ukrajině. Noviny uvádí, že by měl být tento dokument projednán na zasedání ministrů zahraničních věcí EU v Bruselu dne 19. ledna. Dokument bude předložen ministrům zahraničních věcí članských států EU v příštích několika dnech.

 

zdroj : http://tass.ru

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články