Schwarzenberg: Putin chce získat celou Ukrajinu a také ji získá.

Schwarzenberg: Putin chce získat celou Ukrajinu a také ji získá.

Bývalý ministr zahraničí a současný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg prohlásil během pondělní debaty ve sněmovně, týkající se bezpečnostní situace v pobaltských zemích, že ruský prezident Vladimír Putin chce získat celou Ukrajinu a že jí také získá.

Dle pana knížete, Vladimír Putin „není blázen a není blbý, aby se pustil do tak velikého konfliktu, který negativně ovlivní ruský hospodářský vývoj a Rusko izoluje, jen kvůli několika ukrajinským vesnicím. Putinovi jde o celou Ukrajinu,“. Tvrdí šéf TOP 09 a dále dodává: „Minsk byl jenom žádané razítko a potvrzení dalšího záboru ukrajinského území. Pak bude další jednání. Bude Minsk III, Minsk IV, Minsk V a Minsk VI. Konečně potom ta čára příměří bude stejná s polsko-ukrajinskou hranicí a pak bude aspoň na chvilku klid – ale jenom na chvilku. A Ukrajina bude vyřešena,“ dodal. Podle bývalého šéfa diplomacie je dlouhodobým cílem prezidenta Putina obnova ruského impéria.

Foto : Petr Horník, Právo
Foto : Petr Horník, Právo

Ono lze předpokládat, že pan Schwarzenberg musí říkat veřejně vše, pro zájmy Západu a především zájmových elit a těch „nad námi“, ale copak si neuvědomuje, že tím nás tlačí stále více k problémům a nedej-bože k válce? Myslím, že si v tom jeho vyjádření i sám odpověděl, když řekl, že by se Putin nikdy nepustil do tak velkého konfliktu, kvůli kterému musí mimo jiné čelit tlaku ze všech stran, ekonomickým sankcím, řinčení zbraněmi a vojsky NATO u ruských hranic, izolaci, nové studené válce, pro-ruské propagandě, která už jede na plné obrátky ve všech veřejnoprávních médiích atd., jen kvůli anexe nějakých zkrachovalých území. Krym je samozřejmě něco jiného, nebýt útoků na rusky mluvící občany žijící v Doněcku a Luhansku ukrajinskou armádou, kteří se ve svobodných volbách vyjádřili k oddělení od kyjevské vlády, která násilně převzala moc v zemi, za přihlížení EU, tak je Krym dodnes ukrajinský. Byla to záchrana lidských životů a v té situaci jediná možná, nemluvě o tom, že máme zákony o sebeurčení a výsledky referenda občanů na Krymu mluví samy za sebe. V tomto dokumentu je to přesně ukázáno.

Opravdu by mu to nestálo za to, pane Schwarzenbergu, nestálo za to, a dělá vše proto, aby to skončilo, a vy, ať vědomě či nikoliv, jste právě jeden z těch, kteří stáli a stojí na straně těch, kteří ten konflikt vyvolali a podněcují ho ještě k většímu konfliktu. O tom, že hrozí třetí světová válka, již hovořilo mnoho odborníků, a když se podíváme kolem sebe, tak vše vypadá, jako bychom se na válku opravdu připravovali. Nechce se mi věřit, že byste o tom věděl, a stejně byl jedním z těch, kteří se snaží vyprovokovat Rusko k prvnímu kroku, jak si to pravděpodobně přejí Spojené státy, tak si říkám, že když se pohybujete v tom prostředí, tak se necháte lehce zmanipulovat a nevíte, která je bílá, a která černá, ale pak si říkám, že jste v blízkém kontaktu s panem Kalouskem, tak jste možná té samé kategorie, jako je on. Nebudu raději zmiňovat kategorii, do které mám zařazeného pana Kalouska.

Je mi jasné, pane Schwarzenbergu, že jsem zařazen do škatulky lidí, kteří šíří pro-ruskou propagandu, a můžete si klidně sednout s paní Němcovou, Kocábem, Štetinou a Zaorálkem, a začít dělat seznamy, podle pana Smatany ze Slovenska, který s tím vlastně začal, ale víte co, pane Schwarzengergu? Pravdu neumlčíte! Myslím, že to všechno vzniklo z hysterie, že se veřejnost dozví pravdu, a vy všichni za to ponesete odpovědnost. Ty seznamy serverů, které podle vás propagují pro-ruskou propagandu, budete muset sepisovat každý týden, protože lidé začínají chápat pravdu, a to, že na internetu přibývá serverů, které chápou Putina a zveřejňují informace, jak vy říkáte, z pohledu Kremlu, není tím, že by se do republiky valila vlna peněz z Ruska a ruských agentů, jak někteří z pražské kavárny tvrdíte, ale proto, že lidé začínají chápat souvislosti. Těším se, až to jednou dojde k soudu, a všechny servery prokážou, že žijí jen z reklamy a z příspěvků od lidí, tak co budete říkat potom? Určitě vám na ambasádě něco vymyslí. Snad nakonec naleznete lepší cestu pro svoji duši.

Tomas Daleko

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Schwarzenberg: Putin chce získat celou Ukrajinu a také ji získá.

  • Svancnberk hrima:“Putin chce ziskat pro sebe celou Ukrajinu! MinskoI a Minsko II byly jenom razitkem! Pak prijde MinskIII.,….Prominte prosim, jen si zdrimnu a budem pokracovat“ a upadl do hlubokeho spanku. Prosim nebudit!

  • Ten starý lhář a dogmatik by nás hnal do války kdyby mohl, jak za starých časů.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*