Sarah Palinová o vakcínách proti COVIDu-19: Jen přes mou mrtvolu

Sarah Palinová o vakcínách proti COVIDu-19: Jen přes mou mrtvolu

Bývalá kandidátka na viceprezidentku Sarah Palinová se vyjídřila k vakcíně proti koronaviru během vystoupení konzervativní studentské skupiny Turning Point USA na akci Americafest ve Phoenixu v Arizoně.

„Jen přes mou mrtvolu,“ řekla Palinová, když vyjádřila svůj postoj proti tomu, aby se nechala očkovat vakcínou proti COVIDu-19.

Palinová vysvětlila, že už se z viru zotavila, takže vakcíny pro ni nebyly nutné. „Vzpomínáte si, že [doktor Anthony Fauci] říkal, že kdybyste měl COVID, byl byste přirozeně imunní?“ zeptala se. Fauci, hlavní lékařský poradce Bílého domu, hned na začátku pandemie prohlásil, že lidé získají přirozenou imunitu proti viru, pokud se jím nakazí.

Pokračovala: „Takže v té době jsme byli vedeni k přesvědčení, že nebudeme potřebovat injekci. No, pak ale změnili tón. Ti z nás, kteří měli COVID, nám říkají, že i když jsme ho měli – máme přirozenou imunitu – teď ještě musíme dostat injekci. A jen přes mou mrtvolu se nechám očkovat. To neudělám. Neudělám to a ať se raději nedotýkají ani mých dětí.“Palinová popsala covidovou situaci své rodiny v březnu, kdy se jedna z jejích dcer poprvé nakazila virem, pak její syn, pak ona sama. Tehdy vyzvala všechny, aby používali zdravý rozum, aby se vyhnuli šíření nemoci, a dokonce podpořila nošení roušky jako lepší alternativu než „nicnedělání“, navzdory důkazům, že roušky jen málo, pokud vůbec, zmírňují šíření viru.

Bývalá guvernérka Aljašky má pevnější základy přirozené imunity. Výzkumné studie prokázaly, že imunita proti COVIDu po prodělání infekce je „stejná nebo robustnější a dokonalejší než u existujících vakcín“.

Vícenásobné studie rovněž ukázaly, že ochrana vyvolaná vakcínou slábne přibližně o šest měsíců nebo dříve, což vedlo k potřebě posilovacích injekcí. Naopak přirozená imunita by mohla v 17 měsících trvat třikrát déle. Navzdory těmto zjištěním federální vláda stále investuje do vyprávění o přirozené imunitě, která je nespolehlivá.

„Myslím, že když dost z nás povstane a řekne ‚ne, dost je dost‘, je nás víc než jich,“ řekla Palinová.

V září byl Fauci dotázán na izraelskou studii, která naznačuje, že ti, kdo se zotavili z COVIDu-19, mají větší stupeň ochrany před virem než ti, kdo dostali dvě dávky vakcíny od Pfizeru. Fauci tehdy tvrdil, že na tuto záležitost nemá jednoznačnou odpověď a že je to něco, co je třeba projednat.

Připomínky Fauciho jsou v souladu s doporučením Centra pro kontrolu a prevenci nemocí, aby ti, kteří se z viru zotavili, byli i nadále očkováni.

Ve stejném měsíci Palinová zopakovala své stanovisko, že se nemusí nechat očkovat, protože má přirozenou imunitu. „Jsem jedním z těch konzervativců se zdravým rozumem. Věřím ve vědu a nenaočkovala jsem se,“ řekla. „Já věřím ve vědu a Faucismus té doby byl, že když jste měli COVID – já měla COVID – tak matka příroda mi vytvořila imunitu.“

Vládní činitelé přitom ve světle přílivu případů živených omikronovou variantou více tlačí na očkování každého způsobilého. Bez důkazů tvrdí, že varianta omikronu je přenosnější než varianta delta.

Podívejte se na video níže, jak Sarah Palinová oznamuje, že se nenachala očkovat vakcínou proti COVIDu-19.

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*