Salvini: Učinit italského socialistu předsedou Evropského parlamentu nerespektuje výsledky voleb

Salvini: Učinit italského socialistu předsedou Evropského parlamentu nerespektuje výsledky voleb

Italský ministr vnitra Matteo Salvini odsoudil volbu italského socialisty Davida Sassoliho do čela Evropského parlamentu s tím, že toto rozhodnutí nerespektuje voliče.Sassoli, člen Demokratické strany (PD), byl minulý týden ve středu zvolen předsedou Evropského parlamentu s 345 hlasy, píše italský deník Il Giornale.

Výsledky volby byly okamžitě odsouzeny Mateem Salvinim, který uvedl, že toto rozhodnutí nerespektuje hlas Italů.

Demokratická strana skončila ve volbách do Evropského parlamentu na druhém místě se ztrátou téměř 12% za stranou Liga Mateea Salviniho, která získala 32,27% hlasů.

„Zde si nadále rozdělují křesla,“ poznamenal Salvini „mezi křesťanské demokraty a socialisty – s odkazem na pozice předsedkyně Evropské komise a vedoucí Evropské centrální banky, které byly dány německé Ursule Von der Leyenové a francouzské Christine Legardeové.

Salvini také uvedl, že navrhl nového ministra pro evropské politiky předsedovi vlády Giuseppeovi Conteovi a uvedl: „Myslím, že je nyní naléhavé, aby v Bruselu sedm dní v týdnu seděl italský vládní představitel, který by hájil národní zájmy.“

Salvini dodal, že se nakonec více zajímá o změnu politiky EU, než o jména těch, kteří zaujímají přední pozice v politickém bloku, a uvedl, že se bude snažit „změnit pravidla, počínaje migrací, snížením daní a ekonomickým růstem. A v této bitvě bude Itálie konečným hrdinou“.

Salviniho frakce v EU, která je spojenectvím konzervativců a populistů, po středeční volbě neobdržela ani žádné posty na místopředsedy v Evropském parlamentu.

Maďarská strana Fidesz, vedená premiérem Viktorem Orbánem, dostala jedno místo místopředsedy, přestože je stále suspendována ze skupiny Evropské lidové strany (EPP).
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*