Salvini: Itálie je opět „evropský uprchlický tábor“, protože levicová vláda znovu otevírá přístavy

Salvini: Itálie je opět „evropský uprchlický tábor“, protože levicová vláda znovu otevírá přístavy

Matteo Salvini ostře kritizoval posun italské vlády v imigrační politice a prohlásil, že Itálie se vrací zpět k „evropskému uprchlickému táboru“.

Vůdce italské strany Liga odsoudil zrušení svých dekretů, které omezovaly nelegální přistěhovalectví, a obvinil novou vládu Hnutí pěti hvězd a Demokratické strany ze zrady italského lidu.„Nová levicová vláda nyní otevírá přístavy: stěží s podporou Italů, vidím zde obhajobu nelegálních přistěhovalců,“ napsal.

Nový italský ministr kulturního dědictví a aktivit Dario Franceschini z Demokratické strany v reakci obhajoval na Twitteru novou politiku vůči migrantům a nevládním organizacím.

„Vláda přiděluje bezpečný přístav pro #OceanViking a migranti budou v mnoha evropských zemích vítáni,“ uvedl. „Konec Salviniho propagandy na kůži zoufalých lidí na moři. Politika a dobré kulturní mezinárodní vztahy se vracejí, aby označovaly a řešily problém migrace.“

Salvini odpověděl tím, že označil nové italské vůdce za „hanlivé ministry, kteří nenávidí Italy“.

„Nová vláda znovu otevírá přístavy a Itálie se vrací k tomu, aby se stala evropským UPRCHLICKÝM TÁBOREM,“ řekl Salvini.

„Za posledních 24 hodin se na Lampeduse uskutečnilo více než 200 zakotvení,“ řekl Salvini s odkazem na nejjižnější bod Itálie, ostrov Lampedusa. „Pokud zruší bezpečnostní opatření, nepoškodí tím Ligu, ale 60 milionů Italů,“ řekl.

„Za posledních 24 hodin se na Lampeduse uskutečnilo více než 200 zakotvení,“ řekl Salvini s odkazem na nejjižnější bod Itálie, ostrov Lampedusa. „Pokud zruší bezpečnostní opatření, nepoškodí tím Ligu, ale 60 milionů Italů,“ řekl Salvini na velké demonstraci ve městě Pontida.

„Dnes můžeme otrokáře, rasisty a kolonizátory, vykořisťovatele žen a mužů, nalézt pouze vlevo,“ dodal.

Bývalý ministr vnitra citoval Margaret Thatcherovou a papeže Jana Pavla II. a naléhal na Evropu, aby znovu objevila své kořeny a svou vznešenost.

„Posílám vám, stará Evropu, tento výkřik plný lásky: najděte se, buďte sami sebou, objevte své původy, rozmnožte své kořeny, znovu prožijte autentické hodnoty, díky nimž byla vaše historie slavná,“ řekl Salvini, když citoval projev Jana Pavla z roku 1982.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*