Rusko zahájí nálety proti Islámskému státu v Sýrii + aktualizace

Rusko zahájí nálety proti Islámskému státu v Sýrii + aktualizace

Během svého nedělního projevu u Citadely v Jižní Karolíně, republikánský kandidát na amerického prezidenta Scott Walker prohlásil, že Islámský stát (ISIS) nebude v Sýrii poražen, dokud nepadne vláda Bašára Asada.

Walker prohlásil, že dokud bude syrský prezident Bašár Asad „stále u moci, a Írán, jeho patron, bude operovat v Damašku,“ ISIS nebude poražen.

„Ale, abych to upřesnil: Porážka ISIS a odsunutí Íránu bude vyžadovat větší investice z amerických zdrojů,“ uvedl Walker. „Proto musíme dělat více pro nábor a podporu bojovníků v Sýrii, kteří bojují proti Asadovi a ISIS.“

Začátkem tohoto měsíce, Obamova administrativa povolila použití náletů proti ISIS v Sýrii, ale jeho politika v Sýrii vyvolala kritiku ze strany republikánů a demokratů, kteří chtějí tvrdší rekci proti teroristické skupině.

Ruské vzdušné síly Foto: AP
Ruské vzdušné síly Foto: AP

Americké nálety, nicméně, budou brzy čelit konkurenci ze strany Ruska.

Západní diplomaté říkají, že ruský expediční sbor přijel do Sýrie kde bude operovat, podle izraelských webových stránek Ynet.

„V nadcházejících týdnech, bude v Sýrii nasazeno tisíce ruských vojáků, včetně poradců, instruktorů, logistického personálu, technického personálu, členů divize vzdušné ochrany a pilotů,“ uvedl Alex Fishman.

„Současné složení expedičních sil stále není jasné, ale není pochyb o tom, že ruští piloti působící v bojových misích na syrské obloze určitě změní stávající dynamiku na Blízkém východě.“

Přítomnost ruské armády v Sýrii zvýší možnost setkání se Spojenými státy, a to zejména v případě, že USA přijmou více agresivní postoj proti syrské vládě.

Začátkem tohoto měsíce, Spojené státy zahájily nálety proti ISIS v Sýrii z letecké základny Incirlik v Turecku.

Aktualizace:

Kreml dnes vyvrátil informace izraelských novin Ynet , že se Rusko chystá údajně nasadit stíhačky MIG-21 a Jak-130 v Sýrii, aby provedlo nálety proti militantům Islámského státu. Otázkou tedy je, proč Izrael tyto informace zveřejnil a co chce tím získat.

 

 

Infowars/svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Rusko zahájí nálety proti Islámskému státu v Sýrii + aktualizace

  • · Edit

    No tak to by mě taky zajímalo, jestli nakonec nebudou dehonostavat rusko jako válečného štváče a budou jej odsuzovat za nehumální bombardování.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*