Rusko v důsledku incidentu s Ukrajinou nasadilo na Krymu další prapor ruských raketových systémů S-400

Rusko v důsledku incidentu s Ukrajinou nasadilo na Krymu další prapor ruských raketových systémů S-400

Další prapor ruských raketových systémů S-400 bude spuštěn do konce roku 2018, informoval mluvčí ruského jižního vojenského okruhu Vadim Astafiev.     

„V blízké budoucnosti bude systém uveden do bojové pohotovosti, bude chránit ruský vzdušný prostor a nahradí předchozí systém protivzdušné obrany,“ uvedl Astafejev a dodal, že k tomu dojde koncem roku, aniž by upřesnil přesné místo nasazení.Ruští vojáci začali připravovat vojenský hardware pro převoz do nakládací stanice, odkud budou systémy protivzdušné obrany vlakem přepraveny do místa trvalého nasazení.

Tento krok přichází v návaznosti na eskalaci napětí mezi Ukrajinou a Ruskem po incidentu zahrnujícím ukrajinské lodě, které nelegálně překročily ruské hranice v Kerčském průlivu.

Zdroj bezpečnostních složek v září potvrdil rádiu Sputnik, že čtvrtý prapor S-400 bude brzy nasazen na Krymu poblíž města Dzhankoy. Ruská černomořská flotila uvedla ve svém prohlášení dne 21. září, že třetí prapor S-400 byl uveden do aktivního provozu v krymském městě Yevpatoria.

S-400 Triumph (jenž NATO označuje SA-21 Growlerú, je nejrozvinutější ruský raketový systém země-vzduch. Má dosah 400 kilometrů a je schopen sledovat a zničit všechny stávající vzdušné cíle, včetně balistických střel a střel s plochou dráhou letu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Rusko v důsledku incidentu s Ukrajinou nasadilo na Krymu další prapor ruských raketových systémů S-400

  • Proti Rusku vojensky může zasáhnout jen blázen. Porošenko zjevně blázen je. Už by mu měl někdo říct, že pokud chce válčit, musí mít stabilitu a pořádek doma. Jediné, čeho napadením Ruska dosáhne je, že se oživí občanská válka na Ukrajině. Rusku stačí podpořit opozici Porošenka a ani se nemusí ve válce angažovat.
    Pokud by přeci jen ten šílenec napadl Rusko, bude mít válka rychlý a předvídatelný konec.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*