Rusko: Sériová čísla rakety, která sestřelila letoun MH-17 dokazují, že byla vyrobena v roce 1986 a vlastněna Ukrajinou

Rusko: Sériová čísla rakety, která sestřelila letoun MH-17 dokazují, že byla vyrobena v roce 1986 a vlastněna Ukrajinou

Sériová čísla, která byla objevena na troskách rakety Buk, která sestřelila malajsijský letoun MH-17 na východní Ukrajině, dokazují, že byla vyrobena v roce 1986, uvedla ruská armáda. Projektil byl vlastněn Ukrajinou.

Nalezli jsme sériová čísla na fragmentech střely, která v červnu 2014 sestřelila osobní letoun, podle mezinárodního týmu vyšetřovatelů pod vedením Nizozemska. Sériová čísla byla na motoru a trysce rakety.Ruská armáda v pondělí uvedla, že vystopovala raketu s výrobním číslem 8868720.

V rozhovoru s novináři, generál Nikolay Parshin ukázal zdokumentovanou stopu rakety Buk. Podle dokumentů, z nichž byly některé odtajněny pro prezentaci, byla raketa vyrobena na vojenské stanici v Dolgoprudny v Moskvě v roce 1986.

Raketa byla odeslána z továrny 29. prosince 1986 a doručena do vojenské jednotky 20152 umístěné tam, kde je nyní Ukrajina. Nyní se nazývá 223. protiletadlový obranný pluk ukrajinských ozbrojených sil, uvádí zpráva. Tato jednotka se podílela na útoku Kyjeva proti povstalcům na východní Ukrajině v červnu 2014, uvedl generál.

Důkazy vyvrací obvinění ze strany Ukrajiny a některých dalších stran, které tvrdí, že raketa, která byla odpálena raketometem tajně dodaným z Ruska, byla zodpovědná za sestřelení letu MH-17, uvádí zpráva ministerstva obrany. Všechny materiály byly zaslány nizozemským vyšetřovatelům, dodala ruská armáda.

Ruská armáda také zpochybňuje videozáznamy použité britskou skupinou Bellingcat, která sama sebe nazývá občanská novinářská organizace, které mají podpořit jejich obvinění ohledně dodání rakety Buk z Ruska. Ministerstvo obrany ukázalo video s některými záznamy, které zdůrazňují nesrovnalosti a které prokázaly, že záběry byly zmanipulované s tím, že raketomet byl přidán na pozadí, které nebylo originální.

Foto: RT
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*