Rusko předložilo důkazy o roli Turecka v obchodu s ropou s islámským státem

Rusko předložilo důkazy o roli Turecka v obchodu s ropou s islámským státem

Vedení Turecka, včetně prezidenta Erdogana a jeho rodiny, se podílí na nelegálním obchodu s ropou s militanty islámského státu, uvedlo ruské ministerstvo obrany a zdůraznilo, že Turecko je konečný cíl pro pašování ropy ze Sýrie a Iráku.

Ruské ministerstvo obrany pořádalo ve středu v Moskvě velký brífink, o nových poznatcích týkajících se financování islámského státu.

Podle náměstka ministra obrany Anatolije Antonova, Rusko ví o třech hlavních pašeráckých cestách ropy do Turecka.

syria.mil.ru
syria.mil.ru

„Dnes jsme prezentovali jen některé skutečnosti, které potvrzují, že celá skupina banditů a turecké elity krade ropu od jejich sousedů v tomto regionu,“ uvedl Antonov a dodal, že tato ropa ve „velkém množství“ proudí na území Turecka prostřednictvím „živých ropovodů“, které se skládají z tisíců nákladních automobilů.

Antonov dodal, že Turecko je hlavním odběratelem pašované ropy pocházející z Iráku a Sýrie.

„Podle našich údajů, nejvyšší politické vedení země- prezident Erdogan a jeho rodina- se podílí na této trestné činnosti.“

Trasy údajného pašování ropy ze Sýrie a Iráku do Turecka syria.mil.ru
Trasy údajného pašování ropy ze Sýrie a Iráku do Turecka syria.mil.ru

Nicméně, od začátku roku se díky protiteroristické operace Ruska v Sýrii příjmy islámského státu z pašování ropy výrazně snížily, uvedlo ministerstvo.

„Příjmy této teroristické organizace byly asi 3.000.000 dolarů denně. Po dvou měsících ruských náletů se jejich příjem snížil na asi 1.500.000 dolarů za den,“ uvedl generál poručík Sergey Rudskoy.

Na brífinku ministerstvo představilo fotografie ropných nákladních automobilů, videa z náletů na skladovací zařízení ropy islámského státu a mapy popisující pohyb pašované ropy. Další důkazy mají být zveřejněny na internetových stránkách ministerstva v příštích dnech, uvedl Rudskoy.

Amerikou vedená koalice vůbec nebombarduje nákladní automobily s ropou, uvedl Rudskoy.

Za poslední dva měsíce, ruské nálety zasáhly 31 ropných komplexů, 11 ropných rafinérií, 23 čerpacích stanic, uvedl Rudskoy a dodal, že ruská armáda také zničila 1080 nákladních vozidel přepravujících ropné produkty.

„Tyto nálety pomohly snížit obchod s ropou nelegálně vytěženou na syrském území o téměř 50 procent.“

Až 2000 bojovníků, 120 tun munice a 250 vozů bylo dodáno islámskému státu a bojovníkům Al-Nusra z tureckého území, uvedl vedoucí Národního centra pro obranu státu generál Michail Mizintsev.

„Podle důvěryhodných zpravodajských informací, turecká strana činí takové kroky po dlouhou dobu a pravidelně. A co je nejdůležitější, nemá v úmyslu s tím přestat.“

 

 

RT/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*