Rusko nemusí posílat do Sýrie své pěšáky, armáda už tam je!

Rusko nemusí posílat do Sýrie své pěšáky, armáda už tam je!

Tak je jasno, Putin promluvil, Obama promluvil a OSN a celý svět tak mohl slyšet, v čem se liší ruský a americký pohled na svět!

Zatímco prezident USA Barack Obama neopomenul vyzdvihnout, že dle jeho názoru jsou USA světová velmoc číslo 1 a trval na tom, že Američané a jeho spojenci ze zemí NATO mohou rozhodovat o tom, kdo po ukončení války v Sýrii může, nebo nemůže sedět v čele suverénního syrského státu, prezident Ruské federace Vladimír Putin Američanům i všem ostatním připomněl takovou maličkost, že nejsou občané Sýrie a tudíž by do toho Syřanům asi neměli mluvit.

Ruská federace má na případné vojenské akce v Sýrii mnohem větší právo a mandát, než mají USA, protože spolupracuje s legitimní syrskou vládou a veškeré akce, které v této zemi podniká, činí se souhlasem syrské vlády a prezidenta, což je jak upozornil Vladimír Putin při svém projevu jedním ze základních pravidel, na kterých byla založena OSN. Pravidlem, podle kterého lze vojensky podporovat vždy jen legitimní vládu, pokud v některé zemi zuří občanská válka a podle kterého se již vůbec nesmí v žádné suverénní zemi podporovat ozbrojená opozice, která hodlá převzít moc v zemi silou.

Barack Obama a Vladimír Putin Foto: Reuters
Barack Obama a Vladimír Putin Foto: Reuters

Zatímco Američané a jejich spojenci nejsou momentálně v Sýrii ani o krůček blíže porážce IS a poté, co Rusko posílilo svou vojenskou pomoc Sýrii, ani porážce Asada, Rusko a jeho spojenci z Číny, Íránu, Iráku a Sýrie, mají velice dobře nakročeno k vítězství nad extremisty a teroristy bojujícími proti syrské vládě. Rusové na rozdíl od Američanů totiž nemusí spoléhat jen na letecké údery proti nepřátelům Sýrie, nýbrž se mohou opřít i o dobrovolnické sbory z Íránu a především o třistatisícovou k boji do úplného vítězství připravenou a odhodlanou syrskou armádu, kterou stačí pouze těžce vyzbrojit, vycvičit, dát jí podporu ze vzduchu a vždy aktuální satelitní údaje o pohybu nepřítele!

Rusové tak nepotřebují vysílat žádnou vlastní pozemní armádu k tomu, aby legitimní syrská vláda zvítězila v této válce, což je rozdíl mezi nimi a Američany, kteří by museli poslat do boje svá vlastní pozemní vojska, pokud by v nynější situaci měla mít jimi podporovaná ozbrojená syrská opozice snažící se převzít silou vládu v zemi, ještě vůbec nějakou naději na vítězství. Nic takového se ale samozřejmě nestane, protože Američanům se určitě nebude chtít poslat bojovat svou armádu tváří v tvář v současnosti již velice dobře vyzbrojené, v opravdových bojích zkušené a zakalené syrské armádě!

Takže suma sumárum, podtrženo shrnuto, Putin se svými spojenci v této geopolitické šachové partii tlačí úspěšně všechny nepřátele Sýrie a Ruska do kouta a Americe zbývá uhrát v Sýrii tak nejvýše pat, nebo položit krále a zkusit rozehrát nějakou jinou krvavou partii proti těm, kteří se nechtějí sklonit před její mocí v jiné části světa. Nějakou pokoru a sebeuvědomění nečekejme, do světového míru a harmonie, o kterých blouznil generální tajemník OSN pan Pan Ki-mun je bohužel ještě hodně daleko.

 

 

Ladislav Kašuka

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Rusko nemusí posílat do Sýrie své pěšáky, armáda už tam je!

  • Obamův projev mě šokoval. Jako by nevěděl, že je prezidentem země, která bombarduje každého, kdo odmítne poslouchat, země, která vede války po celém světě, největšího agresora od druhé světové války, jediné země, která použila atomovou bombu proti civilnímu obyvatelstvu … Obama si ani nepřipouští, že nemá právo zasahovat do vnitřních záležitostí jiných států, že USA nejsou světovým četníkem a nemají právo rozpoutávat špinavé války jen proto, aby likvidovali své odpůrce. Obama snad věří tomu, že USA bojují za mír. Buď je to neskutečné pokrytectví nebo neinformovanost o tom, co dělají jeho tajné služby a zbrojní mafie.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*