Rusko nasadí u polských hranic hypersonické rakety

Rusko nasadí u polských hranic hypersonické rakety

Rusko považuje za svou prioritu rozmístit nové hypersonické raketové systémy Kh-47M2 Kinžal na západě země v Kalingradské oblasti, napsal ruský list Izvestija.

Zdroje listu neupřesnily, kdy přesně k tomuto nasazení dojde, ale uvedly, že nové Kinžaly budou přidány k vojenským jednotkám v souladu s jejich tempem výroby.

Dříve byly raketami Kinžal vybaveny pouze ruské jednotky Jižního vojenského okruhu.Počátkem roku 2021 hovořili zástupci ruských ozbrojených sil o plánech rozmístit rakety v Krasnojarském kraji na Sibiři.

Generální štáb ozbrojených sil rovněž informoval o provádění vojenských cvičení s využitím raket Kinžal v Arktidě. Střely má v budoucnu používat Severní flotila.

List Izvestija zdůraznil, že jiné ozbrojené síly v jiných zemích teprve začínají vytvářet systémy, jako jsou rakety Kinžal.

„Žádný stát nemá spolehlivou obranu proti hypersonickým střelám,“ napsal list.

Vojenský komentátor Wiktor Murachowski sdělil listu Izvestija, že ve srovnání s raketovým systémem Iskander, jehož přesun vyžaduje hodně času, mohou být rakety Kinžal během několika hodin převezeny na kterékoli místo Západního vojenského okruhu.

Západní vojenský okruh zahrnuje Kaliningradskou oblast hraničící s Polskem, ruské regiony hraničící s Běloruskem, středoevropskou část země včetně Moskvy a severozápadní část s Petrohradem.

Ruský prezident Vladimir Putin poprvé promluvil o raketách Kinžal ve svém projevu před parlamentem v roce 2018.

Podle vojenských expertů jsou hypersonické střely Kinžal modifikací balistických střel krátkého doletu Iskander.

Putin vysvětlil, že Kinžaly mohou dosáhnout rychlosti až desetkrát vyšší, než je rychlost zvukových a úderných cílů v okruhu 2000 kilometrů za použití konvenčních nebo jaderných hlavic.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Rusko nasadí u polských hranic hypersonické rakety

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*