Rusko dokončí registraci druhé vakcíny proti COVID-19 do 15. října

Rusko dokončí registraci druhé vakcíny proti COVID-19 do 15. října

Ruský Rospotrebnadzor na začátku září uvedl, že všichni dobrovolníci pro 1. fázi klinických studií vakcíny COVID-19 vyvinutou ruským výzkumným střediskem Vektor si vyvinuli protilátky.Ruské ministerstvo zdravotnictví dokončí registraci vakcíny COVID-19 od společnosti Vector Center do 15. října, uvedla Federální služba pro dohled nad ochranou práv spotřebitele a dobrým životním prostředím, Rospotrebnadzor.

Očekává se, že vakcína, přezdívaná EpiVacCorona, podstoupí po registraci klinické studie s 5 000 dobrovolníky, uvedl zdravotní úřad a dodal, že bude zkoumána také na dobrovolnících s chronickým onemocněním a ve věku od 60 let.

Minulý týden vedoucí oddělení zoonotických chorob a chřipky v Centru Vektor uvedl, že vakcína byla prokázána jako absolutně bezpečná. Zdůraznil, že vakcína neposkytuje celoživotní imunitu, ale zaručuje imunitu, která bude trvat nejméně šest měsíců.

Po registraci se EpiVacCorona stane druhou ruskou vakcínou na COVID-19 po přípravku Sputnik V, který vyvinul Gamaleya Institute a byl zaregistrován v srpnu a stal se první vakcínou proti koronaviru na světě.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*