Rusko, či Sovětský svaz nad Západem vždy zvítězily

Rusko, či Sovětský svaz nad Západem vždy zvítězily

Je těžké srovnávat ty dvě války. Odehrály v jiné historické době, v jiných historických kulisách. Ale pokaždé s velmi těžkými ruskými ztrátami. A proto byl bojkot oslav 70. výročí vyloženým chucpe a plivancem do tváří padlých.

Tak ten perex byl vlastně Off Topic, co se námětu článku týče. Ale, zase ne 100%. Rozčilil mě totiž článek Marka Trizuljaka Kdo bombardoval humanitární konvoj u Aleppa? No přeci nikdo!, kde velmi podprahově, a bez možnosti diskuze, vsugerovává čtenáři tuto myšlenku:

  1. Malajsijské letadlo sestřelilo Rusko a proto
  2. I ty kamióny u Aleppa zničilo Rusko

Naprosto pomíjí skutečnost, že podle obecného mínění sestřelili ten let MH17 ukrajinští separatisté omylem, protože BUK, který měli na svou obranu byl v „oškubané“ verzi a neměl přehledový radar.

Proto nemohl rozlišit civilní letadlo od vojenského a střelba byla 100%oprávněná, protože prostě šlo jen o další vojenskou akci Kyjeva, o dodávky zbraní, zásob a vojáků na frontu.

Teď víme, jak to tehdy bylo. Nicméně, tehdy to nikdo ze separatistů nepředpokládal a předpokládat nemohl.

A teď si dovolím jednu úvahu, za kterou asi budu pověšen za koule do průvanu. A sice, 10. dubna 2010 se u ruského Smolensku zřítil polský vládní letoun, na jehož palubě zahynula spolu s prezidentem celá polská vládní suita.

Ihned po neštěstí se pak rozebíraly příčiny té havárie a není to tak dávno, abych si to nepamatoval. Podle tehdejších vyjádření prezident LechKaczyński tlačil na piloty, aby se ve Smolensku pokusili přistát za každou cenu.

Bohužel, ta cena byla příliš vysoká, což si asi žádná z obětí ani nestačila před smrtí uvědomit. Ale, rok se s rokem sešel a píšeme rok 2016, tedy více než šest let od té tragédie. A Poláci na to konto natočili film Smolensk, který šel v září do našich kin.

Komentátoři o tom píší:

Kaczynski’s twin brother, Jaroslaw Kaczynski, is the ruling party’s leader and considered by many to be Poland’s most powerful politician. He has blamed his brother’s death on Moscow and on Poland’s centrist government in 2010.

“There were lies from the very start,” he said. “It is still unclear why the plane which should have pulled up and gone to another airport instead crashed into thousands of pieces.”

https://www.washingtonpost.com/entertainment/divisive-movie-on-polish-presidents-2010-death-to-premiere/2016/09/05/42f83c16-7394-11e6-9781-49e591781754_story.html

A vida. Polské letadlo, které očividně spáchalo, nebo lépe řečeno jeho posádka i osádky spáchaly tragické chyby, ze kterých by se, kdyby byly naživu, nedokázaly vymluvit. Tak najednou, vina je na Moskvě, protože, podle pana Trizuljaka a mnohých dalších, vina je vždy na Moskvě.

A naproti tomu, je zde posádka malajsijského letu MH17, který je též mrtvá, ale asi jednou její „chybou“ bylo, že věřila ukrajinskému Řízení letového provozu. Což ale jen stěží lze považovat za chybu, protože věřit dispečerům piloti prostě musí.

A zatímco u TU 154, které havarovala u Smolensku, je, podle polských stanovisek „jednoznačně na straně Moskvy“, tak o nějakých chybách Ukrajinců nemůže být „ani řeči“. Tedy, z propagandistického hlediska, nemůže být ani řeči.

Ale, ve skutečnosti je to tak, že ta kyjevská „selhání“ prostě zavání záměrem. Jistě, nemohu a ani nechci to dokazovat. Ale při položení jednoduché otázky cui bono, musíme zcela jasně konstatovat, že jen jediná strana měla z toho sestřelu stroje MH17 prospěch a to velký. A tou stranou byl Kyjev.

A musíme se vrátit na počátek a zopakovat si základní pravidlo naší (myšleno NATO a EU) propagandy:

  1. Moskva je vina vždy. Netřeba to dále zkoumat
  2. Kyjev není vinen nikdy. A další diskuze o tom není žádoucí.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*