Ruská vojenská pomoc v Sýrii by mohla znamenat konec IS – proč se jí tedy USA tolik obává?!

Ruská vojenská pomoc v Sýrii by mohla znamenat konec IS – proč se jí tedy USA tolik obává?!

V případě, že by se pravidelná vojska Ruské federace se souhlasem legitimního prezidenta Bašára Asada zapojila do války proti Islámskému státu v Sýrii, by mohlo konečně dojít ke zlomu v současné patové situaci.

Proč tedy vláda USA prostřednictvím ministra zahraničí pana Kerryho vyjadřuje znepokojení nad takovým scénářem?!

Není důvodem amerického znepokojení to, že USA ve skutečnosti IS od začátku financují a podporují?! V čím zájmu je vnést do tohoto regionu zmatek a chaos?! Kdo podporoval svržení tzv. diktátorů v do té doby stabilních a bohatých arabských zemích a kdo se v těch zemích poté fakticky ujal moci?! Jak ty země vypadají dnes a proč v nich bují náboženský extremismus měrou, která nemá v moderní historii obdoby?!

rusko proti isis
Je fakt, že USA využívá ve skutečnosti IS ke svržení vlád zemí chladnějších k USA a vstřícnějších k Rusku a Číně tím pravým důvodem, proč Amerika nestojí o to, aby se do boje proti islámským radikálům zapojila v bojích zkušená a zocelená ruská armáda, která od konce studené války porazila podobné extremisty již několikrát?! Bojí se američtí politici toho, že Rusové by mohli světu ukázat, jak to vypadá, když moderní a silná pravidelná armáda OPRAVDU bojuje proti nepřátelům a nehraje jen komedii pro světovou veřejnost, jako to dělají Američané?! Bojí se toho, že by v regionu mohl zavládnout mír a stabilita a místní země by mohli začít po vzoru Sýrie a Íránu obchodovat s Ruskem?!

Inteligentní člověk si na všechny v článku položené „otázky“ odpoví sám.

 

 

Blog autora http://kasuka.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Ruská vojenská pomoc v Sýrii by mohla znamenat konec IS – proč se jí tedy USA tolik obává?!

  • Tak to je snad jasné proč se jim to nelíbí. Tolik dolarů do té žoldácké frašky nasypali a teď by jim ji někdo zničil ? To nemůžou potřebovat.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*